יום התיאטרון הבינלאומי!


מידי שנה מציין המכון לתיאטרון בינלאומי של ארגון אונסקו (ITI) The International Theatre Institute את יום התיאטרון הבינלאומי ברחבי העולם. מדי שנה ב-27 במרץ מציינים יום זה תיאטראות ברחבי העולם והקהילה הבינלאומית של עולם התיאטרון באירועי לאומיים ובינלאומיים שונים. מדי שנה מזמין מכון ITI איש תיאטרון בעל שיעור קומה לשאת דברים, מחשבות והרהורים על תיאטרון, תרבות ושלום.

ההודעה הראשונה נכתבה על ידי ז'אן קוקטו מצרפת בשנת 1962 ובמרוצת השנים כתבו דברים בין היתר ארתור מילר, לורנס אוליביה, פיטר ברוק, אז'ן יונסקו, אדוארד אלבי, ג'ון מלקוביץ, דריו פו.

השנה נבחר לשאת דברים יוצר מדרום אפריקה : ברט ביילי Brett Bailey מחזאי, במאי, יוצר ומנהל אמנותי של THIRD WORLD BUNFIGHT.

היום, יצוין בקאמרי יום התיאטרון הבינלאומי: להלן דברים שישאו שחקני הקאמרי לפני תחילת ההצגות: סירנו דה ברז'רק, הכיתה שלנו, הסלבריטאים, שגעון באופרה, הם יורים גם בסוסים, רומן משפחתי, חברות הכי טובות ואמא קוראז' וילדיה:
קהל נכבד, אנחנו שמחים לחגוג איתכם היום את יום התיאטרון הבינלאומי אשר מצוין יחד עם קהילת התיאטרון בעולם ב27 במרץ. מתחילת הציביליזציה האנושית התיאטרון, אמנות הפרפורמנס, הוא מקום שיצרנו, אנחנו היוצרים איתכם הקהל, כי אין תיאטרון בלי קהל, על מנת להביע את מורכבות החיים, התשוקות, הפחדים שלנו, הקונפליקטים, והחלומות שלנו.


התיאטרון מאחד בין קהילות שונות, תרבויות שונות ושפות שונות. התיאטרון הוא מגדלור שמאיר סביבו ומקור להבנה בין עמים, שפי שכתב שייקספיר במחזה "המלט" : "לְהַחְזִיק מַרְאָה אֶל מוּל פְּנֵי הַטֶּבַע; וּלְהָאִיר אֶת פְּנֵי-הַדּוֹר כַּהֲוָיָתָם".


התיאטרון הקאמרי מציין השנה 70 שנה להיווסדו. בכל שנותיו שמר התיאטרון על דיאלוג מתמיד  עם החברה הישראלית המשתנה. המחזאים, היוצרים והשחקנים נגעו בעצבים פתוחים של החברה הישראלית, כמו טראומת השואה, הפער העדתי, הזהות הישראלית והיהודית, הקונפליקט הישראלי-ערבי, הזיכרון הקולקטיבי והתמודדות עם הגירה.


התיאטרון הקאמרי נמצא בדיאלוג מתמיד ויצירתי עם קהילת התיאטרון הבינלאומית שאנחנו מביאים לכם כמעט מידי חודש, לא רק כאורחים אלא כשותפים ליצירה.
התיאטרון הקאמרי נבחר כל ערב מחדש על ידי הקהל, המחפש משמעות וגם עינוג.
ביום חג זה אנו השחקנים, היוצרים והעובדים מאחלים לתיאטרון הקאמרי שילך בדרך שתקרב אותנו להארה, להבנה, ולשלום בין עמים.


מאחלים לכם חוויה מרגשת שתלווה אתכם גם מחוץ לאולם.
שלכם, משפחת התיאטרון הקאמרי
 
פרטים על יום התיאטרון הבינלאומי באתר ITI

ההודעה הרשמית של המחזאי ברט ביילי
 חברות הכי טובותהסלבריטאיםאמא קוראז' וילדיה
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים