סיפור מסגרת

בואו להציץ לנעשה במסגרייה של התיאטרון הקאמרי, המקום בו מתקיימים התיקונים הכי מסובכים. מה עושים פה? מה מתקנים פה? איך המחלקה תורמת לקהילה? כל התשובות בפנים

 

שום דבר לא נשאר שלם לנצח, במיוחד אם מדובר בתפאורה שמתחלפת באופן תדיר, ולפעמים עולה הצורך תיקון. לשם כך קיימת המסגרייה של התיאטרון הקאמרי, המחלקה שאחראית על "פתירת הבעיות" בכל הקשור לתפאורה, כמו שמגדיר זאת אלכס גודין, אחד מאנשי המחלקה. במחלקה הזו מבצעים תיקונים בטווח רחב של תחומים: מרהיטים מורכבים, דרך שידות ורהיטים פשוטים אחרים ועד לנעליים שהחלו להתפרק לאחר שימוש רב.

 

המסגרייה – כמו גם מחלקות התאורה והסאונד של הקאמרי – משתפת פעולה עם פרויקט "השולייתנות" שיזם תיאטרון אוצר. במסגרת הפרויקט תלמידים בני 17 הלומדים במסגרות של חינוך מיוחד משתלבים כמעין שוליות בעבודת המחלקות הרלוונטיות. "השאיפה היא שהם יוכלו להשתלב בקאמרי ולמצוא בו עתיד", מסבירה מיכל לאור, הרכזת של הפרויקט.

 

"אלכס נרתם לפרויקט עוד לפני שפנינו להנהלה", מספרת מיכל, "הוא מאמין מאוד גדול בחינוך". אלכס מאשר ואומר "זה עושה לי טוב על הלב, בשביל הילדים האלו אני נותן את הכל" (אגב, סתם שתדעו, כשאלכס לא עובד במסגרייה הוא מדריך ג'ודו). גם התלמידים המשתתפים לא מתלוננים: "זה מאוד כיף ואנחנו מאוד נהנים", אומר יואל, אחד התלמידים ששולב במסגרייה. "זה תורם לי, וזה מה שהכי כיף", מוסיף על כך משה, תלמיד נוסף. למעשה, הם כל כך אוהבים את זה שמיכל יכולה לדווח בשמחה שהם מעולם לא הפסידו מפגש.

 

כמה בעצם הפרויקט הזה תורם לתלמידים?

"הם נחשפים לעולם שהם לא הכירו קודם לכן", אומרת מיכל. "הם מעולם לא היו בתיאטרון או בהצגה, וככה הם נחשפים לעולם של תרבות, לדיאלוגים, לחזרות – זה עולם שלם מבחינתם. הם גם מפתחים התייחסות לכל הנושא הזה, בהתחלה אין להם ידע לגבי צרכי הבמה או למה התפאורה כזו ולא אחרת, אין להם את הידע, המחשבה ואוצר המילים שזה דורש. בהמשך הם מבינים את התפאורה, את הסימבוליות שלה. מעבר לזה הם כמובן גם מפתחים אחריות".

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים