אירועים מיוחדים בקאמרי

הקאמרי חוגג שבעים שנות תיאטרון ישראלי ובמהלך החודשים הקרובים יועלו מספר אירועים מיוחדים. בחודשים פברואר ומרץ יעלה מופע של מיטב השירים העבריים בתיאטרון, ואילו בחודש אפריל יעלה מופע לזכרה של השחקנית זהרירה חריפאי

 

"ובתפקיד הראשי – העברית!" – שירים מהצגות ומחזות זמר במופע תוצרת הארץ:
במסגרת כנס לשון ראשן תשע"ד, יפיק התיאטרון הקאמרי אירוע מיוחד בו יבצעו שחקני הקאמרי ואמנים אורחים את מיטב השירים העבריים, שהושרו על במת הקאמרי לאורך השנים. ההצגות הישראליות המקוריות להן נכתבו השירים, היוו מראה למתרחש בארץ ועסקו בנושאים שהיו חלק מההוויה הישראלית. באמצעות השירים ניתן ללמוד על התפתחות השפה העברית וגלגוליה השונים במשך השנים.

 

מחזאים, משוררים ומלחינים ישראלים מהשורה הראשונה יצרו בקאמרי: נתן אלתרמן, סשה ארגוב, אברהם שלונסקי, דובי זלצר, חנוך לוין, נסים אלוני, משה שמיר, יוני רכטר, אפרים קישון, נורית הירש, חיים חפר, שלמה ארצי ואחרים. 

 

המופע יכלול שירים מתוך ההצגות: "שלמה המלך ושלמיי הסנדלר", "פונדק הרוחות", "אסתר המלכה", "חגיגת קיץ", "עוץ לי גוץ לי", "מלכת אמבטיה", "סאלח שבתי", "לילה לא שקט", "זהר", "קזבלן" ואחרים. הצגות שהיו להצלחות גדולות והפכו לחלק בלתי נפרד מהזיכרון המשותף של כולנו.  מעקב אחרי מחזות-הזמר הישראלים שהועלו בקאמרי, הוא כמו מסע בעקבות החברה הישראלית, ארוע שכולו חגיגה לתיאטרון הישראלי ולשפה העברית. 

 

יום חמישי, 13.2.14, בשעה 21:00, במסגרת כנס לשון ראשון, בהיכל התרבות ראשון לציון.
רכישת כרטיסים למופע בראשל"צ דרך קופות היכל התרבות ראשל"צ בטלפון: 03-9484800

 

יום שישי, 7.3.14, בשעות: 11:00, 13:30, בתיאטרון הקאמרי , אולם קאמרי 1.

רכישת כרטיסים למופעים בקאמרי בקופת הקאמרי: 036060960

(למנויי הקאמרי בתוספת 15 ₪)

 

 

"מחר אקנה פסנתר" - אירוע מוסיקלי לזכרה של השחקנית, כלת פרס ישראל, זהרירה חריפאי. באירוע המחווה יבוצעו ממיטב השירים ששרה זהרירה בעשרות שנותיה על הבמה, ובמגוון רחב של מחזות - מברטולט ברכט ועד חנוך לוין.

זהרירה חריפאי, ילידת תל אביב, נפטרה בינואר 2013. זהרירה הייתה חניכת בית-הספר של התיאטרון הקאמרי, שיחקה בקאמרי יותר מחמישים שנה, והופיעה בכל תיאטראות ישראל. על תרומתה הגדולה לתרבות הישראלית, כאמנית הבמה והקולנוע, זכתה זהרירה בפרס ישראל לתיאטרון.

אחד התפקידים הבלתי-נשכחים שיצרה היה במחזה "יעקובי וליידנטל", מאת חנוך לוין. ההצגה הסתיימה בשיר "מחר אקנה פסנתר". זה יהיה גם שמה של פינת הנצחה, שתוקם באכסדרת התיאטרון הקאמרי. הפינה תהיה במה לפסנתרנים והרכבים מוסיקליים בראשית דרכם, שיופיעו בפני באי התיאטרון - מחווה לזהרירה, שאהבה יותר מכל תיאטרון ומוסיקה.

* לכבוד הארוע יצא לאור מחדש התקליטור "לשיר תיאטרון" בביצוע זהרירה חריפאי משנת 1985 באדיבות חברת הליקון, בעריכתו והפקתו של דודו אלהרר.

 

יום שישי, 4.4.14, בשעה 11:00, באולם קאמרי 1.

כל ההכנסות קודש ל"פינת הפסנתר של זהרירה"
(למנויי הקאמרי בתוספת 15 ₪)עוץ לי גוץ לי. מיטב השירים העבריים הושרו על בימות הקאמריזהרירה חריפאי. צילום: משה שימלכת אמבטיה. מההצגות שהפכו לזיכרון המשותף של כולנו
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים