סיכום מסעה של ההצגה "סירנו דה ברז'רק" בבייג'ינג

ההצגה "סיראנו דה ברז'רק " הוצגה בהצלחה רבה במרכז לאומנויות הבמה בבייג'ינג NCPA המכונה תיאטרון "הביצה" לא רחוק מכיכר טיין-אן-מן ההיסטורית שם התקיים אמש מצעד צבאי מפואר, וחזיון ענק בהשתתפות למעלה מ 2000 איש  לכבוד 70 שנה לתום מלחמת העולם השניה נגד הפשיזם. לקראת החזיון הרחובות היו חסומים, החזרות לאירוע התעצמו, וכל זה לא מנע מהקהל הסיני למלא את האולם בן 1000 המקומות ולצפות ב"סיראנו דה ברז'רק" בעברית, בהשתתפות איתי טיראן ולהקה של שחקני הקאמרי שהלהיבו את הקהל הסיני שלא הפסיק להגיב להצגה על הבמה במשך ההופעה.

 

ההצלחה הגדולה של ההופעה הראשונה שהתקיימה ביום חמישי, 13.8,  היתה פיצוי נאות לטיסה המפרכת, למזוודות שנעלמו בדרך, ולתפאורה שהתעכבה בנמל הסיני.

ביום שישי בערב, אנחנו משלימים את ההכנות האחרונות להצגה באולם מפואר ביותר, ממול במאי החיזיון הענקי בכיכר ליד  "הביצה", עסוק בחזרות שלו. הבמאי הוא וואנג קסיאינג , מגדולי הבמאים הסינים היוצרים היום והמנהל האמנותי של התיאטרון הלאומי הסיני. וואנג ביים את ההצגה "ריצ'רד השלישי", הצגת מופת שקספירית שכבר הופיעה בניו יורק ובלונדון, ובנובמבר הקרוב תשתתף בפסטיבל הבינלאומי של התיאטרון הקאמרי  של תל אביב.  יום קודם, הוזמנו לביקור בתיאטרון הלאומי הסיני, שם הופיע הקאמרי בעבר עם "אשכבה", על מנת להציג בפנינו את מבחר האולמות שאחד מהם יארח הצגה של התיאטרון הקאמרי  בשנה הבאה.

הסיור בתיאטרון הלאומי הסיני כלל צפייה מקרוב בחזרות של "סוס מלחמה", קופרודוקציה לתיאטרון הלאומי הסיני והתיאטרון הלאומי המלכותי האנגלי, והסתיים בארוחת צהרים סינית מסורתית עם הנהלת התיאטרון.

יום קודם התקיים מפגש עם עיתונאים וצוותי טלביזיה  בשגרירות ישראל בייג'ינג, שראיינו את מנכ"ל הקאמרי נועם סמל, והשחקנים איתי טיראן,כנרת לימוני, ועידו רוזנברג. המפגש התקיים באנגלית. בערב הוזמנו לארוחת ערב בבית השגריר, מתן וילנאי ורעייתו ענת.  מטעם הקאמרי השתתפו נעם סמל, חביבה הדר, ורדה פיש, גלעד קמחי, הבמאי, איתי טיראן, יואב לוי, כנרת לימוני ועידו רוזנברג.

למחרת , יום חמישי בבוקר, התקיימה מסיבת עיתונאים גדולה באולם ההצגה, שכללה פרזנטציה של סצנת הקונדיטוריה מתוך "סיראנו דה ברז'רק", ושיח עם למעלה מ 35 עיתונאים בכירים מרחבי סין.  כמה עיתונאים מכירים כבר את איתי טיראן מהופעתו כהמלט בשנחאי.

יום חמישי בערב, האולם מלא עד אפס מקום. מחוסר מקום חלק מהקהל יושב גם באזור המיועד לתזמורת (הפיט). הופעת הבכורה בסין. ההצגה מתקבלת במחיאות כפים סוערות.  גלעד קמחי מצטרף לשורת השחקנים על הבמה, והקהל קם מכיסאותיהם להריע. השגריר והפמליה שלו מגיעים לאחורי הקלעים לברך את הלהקה. הצוות המקומי מזרז אותנו לעזוב. שוב עומדים לסגור את הרחובות לקראת החזרה הכללית על החזיון הענקי העומד לקרות הלילה.

יום ששי, אנחנו מוזמנים לפגישה עם הנהלת התיאטרון  The People's Art Theatre   שהוא השני בגודלו בבייג'ינג. התיאטרון האמנותי של העם הסיני.  התיאטרון אירח את הקאמרי בעבר עם ההצגה "אשכבה", ולפני שנתיים עם "אורזי מזוודות".  הקאמרי מוזמן להשתתף בפסטיבל הבינלאומי השנתי של התיאטרון האמנותי בקיץ הבא, 2016,  עם הצגה חדשה. זה יהיה ביקורו השביעי של הקאמרי בסין. הראשון התקיים בשנת 2004 עם "אשכבה", שהיתה הפעם הראשונה לביקור תיאטרון ישראלי בסין. אנחנו מרגישים כבני בית כאן. הנהלות התיאטרון מקבלות אותנו בחמימות ובהתרגשות רבה.

הביקורות תתפרסמנה מחר.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים