גרסת השחקן – רותי אסרסאי

רותי אסרסאי מדברת על השחקנים שמפיחים בה השראה, על המוטו שמתאים גם לבמה וגם לחיים ועל ההכנה לדמותה בהצגה "הפושעים החדשים", שאחד ממאפייניה הוא היותה נערת ליווי: "אנחנו ניגשים לזה עם דעות קדומות."

 

אני – שחקנית.

 

אבל אני גם – בנאדם.

 

ידעתי שאני שחקנית כש... – גרי בילו אמר לי.

 

תחנות בימתיות – למדתי משחק בבית צבי. אחרי זה שיחקתי בתיאטרון באר-שבע, ומשם עברתי לקאמרי.

 

היום על הבמה – "הפושעים החדשים", "ריצ'רד השלישי" ו"מקבת".

 

השראות תיאטרליות – לורנס אוליבייה וג'ודי דנץ'.

 

תפקיד נחשק – כל תפקיד מבחינתי הוא תפקיד נחשק, אין לי משהו שעליו אני אומרת "וואו, את זה הייתי רוצה". אבל אולי עוד יהיה לי.

 

כשיורד המסך – מורידה בגדים, מורידה איפור וחוזרת לחיים שלי – אני יורדת מהבמה.

 

מוטו לבמה – "The show must go on". זה מוטו שהוא גם לבמה וגם לחיים, ולדעתי זה המוטו הכי נכון.

 

אמונות טפלות – אין לי. איזה כיף שאין לי.

 

ההצגה "הפושעים החדשים" שכתבה וביימה עדנה מזי"א מספרת על דורינה (סנדרה שדה), אישה ממעמד הביניים המנסה לצלוח את המשבר הכלכלי בזמן שבמשפחתה מסרבים להכיר בעובדה שהוא קיים. כך, עד שיום אחד היא פוגשת בנעמי – אותה מגלמת רותי – נערת ליווי שמציעה לה כיוון חדש כדי להיחלץ מהמצב.

 

איך נראתה ההכנה לתפקיד של נעמי?

אני חושבת שבעיקר ניסיתי להבין את העולם הזה. השאלה המרכזית שלי הייתה למה בנות מסוימות כן פונות לתחום הזה של זנות ולמה חלק לא פונות אליו, ומה המניעים לזה. רציתי להבין את העולם הזה כדי להעשיר את הדמות וכדי להבין אותה. יצאתי עם זה למסע אחד שלם וגיליתי עולם. אני חושבת שגיליתי עולם מאוד סוחף. עולם מפחיד, אבל לצד זה מאוד מרתק. מה שבעיקר למדתי זה לא לשפוט. אנחנו ניגשים לזה עם דעות קדומות, ונכון שאנשים עושים את זה לפעמים מקשיים כלכליים, אבל לאו דווקא מתעסקים בזה אנשים שבאים מבתים הרוסים או אנשים שלא קיבלו חום ואהבה; אלו יכולים להיות כל-מיני אנשים – מורה בבית-ספר, שוטרת ועוד הרבה דברים. זה מה שניסיתי להביא לתוך הדמות הזו.

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים