משך ההצגה: 80 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

מעגל הגיר הקווקזי

תקציר

עלילת המחזה מתרחשת בגיאורגיה הפיאודלית, בתקופת המלחמה עם איראן. לאחר הפיכה מקומית שבמסגרתה נרצח המושל, בורחת אשתו מן העיר הבוערת, כשאינה שוכחת לקחת איתה את מיטב מחלצותיה. במנוסה הגדולה היא נוטשת את בנה התינוק. גרושה, נערת המטבח, מוצאת את התינוק העזוב, ובלית ברירה היא מעמיסה אותו על גבה ויוצאת למסע רגלי מפרך, הרה-סכנות ורב-תלאות, כדי למצוא לו מזון ומסתור. כעבור שנים אחדות, כשהארץ שוקטת, וגרושה נשואה בעל כורחה כדי לתת שם וקורת גג לילד שאימצה, היא נקראת לעיר הבירה לעמוד למשפט מול אמו הביולוגית של הילד, המחפשת אחריו זה מכבר ותובעת אותו ואת המיליונים שהוא אמור לרשת, לעצמה.
למזלה של גרושה יושב בבדין השופט הציורי אצדק, לבלר הכפר, ליצן בסמרטוטים, שהתמנה כבדיחה בתקופת ההפיכה. אצדק, חובב הבקבוק, המעדיף להניח את ישבנו על ספרי החוקים במקום לעיין בהם, הלוקח שוחד בגלוי ובמופגן, עורך לשתי האמהות מעין משפט שלמה, שבסיומו הוא פוסק שהילד יישאר בידי גרושה, האם שגידלה אותו בעמל, במסירות ובייסורים. את אחוזותיו של היורש העשיר הוא מצווה להפוך לגני משחקים ציבוריים שייקראו "גני אצדק".
כמו בשנה בה הוצג לראשונה, 1948, המחזה עדיין עוסק בנושאים החברתיים הבוערים: צדק ואי צדק, עשירים ועניים, מלחמה ושלום, ולמי מגיע מה בעולמנו?

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים