משך ההצגה: 135 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

גטו

כוראוגרפיה: עוז מורג
תפאורה: רוני תורן
עורך וידיאו: אוהד לויתן
תאורה: פליס רוס

תקציר

גטו מאת יהושע סובול, הוא המחזה הישראלי המוכר ביותר בעולם.המחזה, שבכורתו התקיימה- 1984, הפך לקלאסיקה ישראלית, הוצג ב- 66 תיאטראות ברחבי העולם מטוקיו ועד לונדון, מוילנה ועד סידני, וזכה בפרסים בינלאומיים יוקרתיים. המחזה מספר את קורותיו המופלאים של תיאטרון שפעל בתנאים אל-אנושיים בגטו וילנה בשנים 1942 - 1943. באמצעות סיפורו המרתק של התיאטרון, המחזה חושף את בעיות הקיום בגטו ואת המאבק היומיומי העיקש, שניהלו היהודים בגטו לא רק כדי לשרוד, אלא גם כדי לנהל חיי תרבות תוססים ולשמור על צלם האדם. ההצגה הצבעונית, הרצופה שירים וריקודים, מספרת על חבורת אנשים הנאחזת בחיים וביצירה, ומנסה לשרוד למרות האימה הקיומית, היומיומית. כוחות החיים שהיצירה התרבותית מעניקה לאדם ולחברה, מעצימים את הסולידריות דווקא בשעה של מצוקה קשה ואיום קיומי. ההצגה בנוייה כתיאטרון בתוך תיאטרון, כאשר הסיפור כולו עולה בזכרונו של מי שהיה מנהלו האמנותי של התיאטרון. 

ביקורות
  • "... סיפורו של התיאטרון בגטו וילנה הפך ליצירת מופת בבימויו של עמרי ניצן ואנסמבל השחקנים המדהים... איתי טיראן הנפלא, נתן דטנר מרתק, רמי ברוך בתפקיד מרשים, אניה בוקשטיין המרגשת בשירתה, אלי גורנשטיין, גדי יגיל וחני פירסנטברג בתפקידה המופלא וכן עודד ליאופולד ועזרא דגן... גטו יצירת מופת בלתי נשכחת".  (מעריב  21.3.2010)
  • "... ליהוק משובח עד לאחרון התפקידים... גטו היא יצירה מרהיבה, הבמאי, הסתייע בכישרונות הטובים ביותר שניתן להשיג היום בתיאטרון בכל תחום". (הארץ  16.3.2010)
  • "בלתי נשכח " ציון חמישה כוכבים ***** (ידיעות אחרונות 16.3.2010)


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים