משך ההצגה: 100 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

מקבת

תרגום: דורי פרנס
כוראוגרפיה: מירי לזר
הדרכה קולית: אסי אשד
קרבות במה: גנאדי בביצקי
עיצוב סאונד: ישי חממי
דרמטורגיה: עירא אבנרי
תאורה: קרן גרנק

תקציר

התיאטרון הקאמרי ממשיך, בעקביות, להתמודד עם יצירותיו של גדול משוררי הבמה, בגישה עדכנית, בתרגום עכשווי, בבימויו של מי שאחראי להצגה "המלט", שחצתה את האלף הראשון.המחזה מתחיל עם סיומה של המלחמה, ממנה יוצא מקבת כגיבור, עטור תהילה. ההערצה לה הוא זוכה מגרה את תיאבונו לתפוס את מקומו של המלך דנקן. מקבת, איש הצבא, שואף להדיח את המלך, האזרח, ולתפוס את מקומו. כחייל, הוא מכיר רק את מוסר המלחמה, לפיו, כל מי שעומד בדרכך, מושמד.

ביקורות
  • "...עמרי ניצן עדיין יודע להפעיל את מרכיבי החלל הבימתי בצורה חכמה ודינמית כדי לספק לנו ערב מיוחד של תיאטרון אינטליגנטי וחריף... גיל פרנק הוא מקבת מרשים ביותר ליהוק טבעי לתפקיד הגבר-גבר.... זהו שקספיר עכשווי ומגרה, עשוי ביד בוטחת של במאי אמן אינטליגנטי היודע להבהיר את הטקסט וליצור תמונות במה מרשימות... (ידיעות אחרונות – 14.7.2013)
  • "מרחץ הדמים השקספירי של עמרי ניצן הוא מלאכת מחשבת...כל השחקנים נפלאים ...אוהד שחר המצוין בתפקיד בנקו, דודו ניב הנהדר כמקדאף, אלון דהן המשעשע כשוער...מעל כולם גיל פרנק שאין ראוי ממנו לגלם את מקבת .בביצוע מופלא ורבגווני..." (כלכליסט 15.7.2013)
  • "גיל פרנק הוא מקבת, בשל, בוגר, בעל קול רב גוונים ויודע להשתמש בו, להוט לספק את תאוות הכוח שלו ואת הליידי. והיא, רות אסרסאי, יפיפיה סוערת שהלהט שלה מסוגל להשיק יותר מאלף ספינות...האתנחתאות הקומיות מנוצלות היטב (אלון דהן במונולוג השוער) וההפקה העשירה והפשוטה, המחושבת המתוכננת עד לפרט האחרון (כמו למשל עבודת התאורה של קרן גרנק במונולוג הפגיון, ולא רק שם) מאפשרת לעקוב, להתרגש ולהתפעל מעבודת שני השחקנים שבמרכזה (ולהעריך מאוד את ההתגייסות והגמישות של הלהקה הקטנה) העובדה שגיל פרנק נראה כי מי שכל חייו הכשירו אותו לתפקיד הזה לא צריכה להפתיע שום צופה: שחקן בשל ובוגר, בעל קול נפלא ויכולת נדירה להפיק ממנו גווני-גוונים, שדומה כי מעולם לא היה כה מחודד, נחוש ולהוט, ההפתעה הגדולה היא רות אסרסאי בתפקיד הליידי, רק כמה שנים על הבמה המקצועית, יפיפיה מרהיבה שיש בה להט וכוח ועצמה שגורמים לצופה להיכבש בטירופה ממש כמו שזה קורה למקבת...עמרי ניצן יכול לרשום לעצמו בסיפוק הפקה שקספירית מספר אחת עשרה. טוב בעיני. (הארץ 14.7.2013)


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים