משך ההצגה: 150 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

אשה בורחת מבשורה

עיבוד למחזה: חנן שניר
במאי: חנן שניר
כוראוגרפיה: מירי לזר
תפאורה: רוני תורן
עורך וידיאו: יואב כהן
דרמטורגיה: נוגה אשכנזי
תאורה: רוני כהן

תקציר

עיבוד תיאטרוני של חנן שניר לספרו המטלטל של דויד גרוסמן.

זהו סיפור אהבה גדול בין אורה, אברם  ואילן, הנפגשים כשהם  בני 16  בבית חולים, בעיצומה של מלחמת ששת הימים. מפגש אקראי זה קושר ביניהם ומעצב את גורלם על רקע השבריריות והחרדה של הקיום הישראלי.

35 שנה מאוחר יותר, אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי, בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה הרעה, שאין לה ספק כי תגיע; כסרבנית-בשורה אולי תוכל למנוע אותה ולהציל את בנה.

בדרכה אל הגליל היא כמעט חוטפת את אברם, אהוב נעוריה, ובמשך ימים ולילות היא נודדת אתו על-פני הארץ, ברגל, ועושה את הדבר היחיד שיש ביכולתה לעשות כדי לגונן על בנה - היא מספרת את סיפור חייו, כאילו בכוח הסיפור הזה לבדו תשמור עליו, ועליה, מפני הבשורה.

"אשה בורחת מבשורה" הוא סיפור על אהבה ואהבה נכזבת, על חברוּת ורגש ונדיבוּת בין גברים, על הוֹרוּת ונתינה, ובעיקר על 'עבודת-המשפחה' - המאמץ הכמעט הרואי לקיים את רקמתה העדינה של משפחה בלב האלימות והאימה, אך גם היופי והחום, שבמציאות הישראלית.ההצגה הוזמנה לפסטיבל לינקולן סנטר-ניו יורק, יולי 2017בשיתוף עם התיאטרון הלאומי הבימהמשך ההצגה: שעתים ועשרים דקות כולל הפסקה

ביקורות
  • "יצירה תיאטרונית בלתי נשכחת... הצגה מושלמת." 5 כוכבים*****(ידיעות אחרונות 15.3.2016) "הצגה המותירה את הצופה הלום מעוצמתה, מראותיה, צליליה ושחקניה" (הארץ 15.3.2016)
  • "העיבוד המבריק של הבמאי חנן שניר לספר, הוא תיאטרון חכם ומורכב. אפרת בן צור עושה עבודה מופתית בתפקיד הראשי " (YNET 22/3/2016ׂׂ) "הצגה בלתי נשכחת... אמנון וולף גברי וחזק לצד רגעי הכאב והרוך; דרור קרן נפלא ומפלח את הלב; אפרת בן צור מדהימה, מהפנטת ורב גונית... " (כלכליסט 21.3.2016)
  • "הצגה מרשימה ומורכבת לוקחת את הצופים למסע בימתי בנתיבי הרומן של דויד גרוסמן... " (הבמה 15.3.2016) 
  • " כנראה שזו ההצגה הכי מרגשת שתראו השנה" (מאקו ערוץ 2 19.3.2016)