משך ההצגה: 160 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

אופרה בגרוש

תרגום: דורי פרנס
ניהול מוסיקלי: אמיר לקנר
כוראוגרפיה: גלעד קמחי, נדב צלנר
תפאורה: ערן עצמון
תלבושות: אולה שבצוב
ניצוח על התזמורת: רועי אופנהיים
הדרכה קולית: דוקי עצמון
קרופטיציה: קובי ליליאן
ע. במאי: ענת נתנזון

תקציר

אופרה בגרושאחת היצירות התיאטרליות האהובות, הססגוניות והמצליחות ביותר. בעולם התחתון הלונדוני שולטים הגנגסטר הכריזמטי מקי סכינאי, מלך הקבצנים הממולח פיצ'ם ומפקד המשטרה המושחת בראון, כולם פועלים מתוך תאוות בצע ואינם בוחלים בשום אמצעי. הביקורת הפוליטית הנוקבת של ברכט עם המוסיקה הבלתי נשכחת של קורט וייל, יצרו תיאטרון מוסיקלי מבדר ומשמעותי. ב"אופרה בגרוש" ממשיך ברכט ללחום את מלחמתם של העשוקים ולתקוף את תאבי הממון והבצע, שכאן הוא מציג אותם כחבורת פושעים, סרסורים וגנבים, ובכלל זה המשטרה ורשויות החוק. השירים המסעירים המשובצים בהצגה, הפכו מכבר לקלאסיקה של התיאטרון.בהשתתפות נגני התזמורת הסימפונית חיפה.

ביקורות
  • "ההפקה של הקאמרי למחזה של ברכט היא קודם כל תיאטרון מבריק וסוחף אבל באותו הזמן היא הצגת מחאה פוליטית-חברתית שמדברת אל ועל הקהל של ישראל היום... איתי טיראן בתפקיד מקי סכינאי הוא שחקן ענק...יוסי גרבר מופלא, גדי יגיל כמר פיצ'ם משביח מתפקיד לתפקיד ועירית קפלן עולה על גדותיה כסליה פיצ'ם אשתו, הלנה ירלובה כג'ני בורדלה, כובשת, ותחיה דנון כדולי, ושמחה ברבירו מלא החיים כטייגר בראון, ושתי הנשים של מקי, צעירות סוערות ועסיסיות – כנרת לימוני כלוסי ומירב שירום כפולי. גם את שאר הלהקה כולם חלק מן הקונצרט המלהיב הזה: טל וייס, גלעד שמואלי, ערן מור (פילץ'), גיל ויינברג, ערן שראל, בת אל פאפורה, רוני שיינדורף ואנסטסיה פיין. כולם משחקים, רוקדים ושרים..בהפקה המבריקה שביים גלעד קמחי בתרגום חדש של דורי פרנס ובעיבוד מוסיקלי מעולה של אמיר לקנר עם התאורה מרהיבה של אבי יונה בואנו ..." (הארץ 16.7.2015)
  • אופרה בגרוש - שווה כל שקל הצגה מרהיבה... ההפקה והשחקנים עילאיים ומבדרים, והטקסטים המושחזים שבפיהם בקלות יכולים להפוך לפזמון מחאת האוהלים הבאה "אופרה בגרוש" בתיאטרון הקאמרי בבימויו המבריק של גלעד קמחי, עם להקת שחקנים להתפאר ובהפקה חסרת תקדים בכל קנה מידה שהוא. בכל הנוגע למחזות מוזיקליים - אפשר לומר שמדובר בפסגה... איתי טיראן מכשף, נשכני ומבריק...  מירב שירום מושלמת יש לה את הלוק הנכון, את היכולות הווקאליות הנדרשות ואת הביצים...הלנה ירלובה שכהרגלה שורפת את הבמה. וזה נושך, מושך, מלא וממלא... שמחה ברבירו בונה דמות מצוירת נפלאה, וגם זמר מצוין ... גדי יגיל הוא מלך קבצנים נכלולי ומקסים, עושה קסמים....מקום של כבוד ניתן לנגני התזמורת הסימפונית חיפה שממוקמים לגובה על פיגומים שניצבים על הבמה.... הסאונד נפלא והחיוניות שמוסיפה נוכחותם של הנגנים למתרחש מורגשת היטב...   . קשה לדמיין הפקה מורכבת ועשירה מזו על במת התיאטרון הישראלי ומספיק להתבונן ברשימת העושים במלאכה. "אופרה בגרוש" היא הרבה יותר מסך חלקיה ובסוף היום, אחרי שהמנגינה נגמרת והמסך יורד, בדרך הביתה אתה נשאר עם שאלות מהותיות בהן עוסק המחזה של ברכט כמו המילים שחותמות אותו: "אל תרדפו נוכלים בגרוש וחצי. הם יקפאו מקור לבד ברחוב. חפשו את הגדולים שבצמרת, הם שהביאו חושך ומכאוב". (Ynet 20.7.2015)
  • "התיאטרון הקאמרי מעלה הפקה מרהיבה של “אופרה בגרוש”, עם מיטב הכוחות היצירתיים, ברמה שנדיר למצוא כמותה גם בחו"ל... בימוי מופלא, שקשה להירגע ממנו, של גלעד קמחי, ועבודת הצוות של כל להקת השחקנים הנהדרים.הצגה שהיא לא רק אופרה ולא רק מחזמר, אלא הרבה מעבר לזה. דרמה עם ביקורת חברתית נוקבת שכה רלוונטית לימינו, שתישאר עם הצופה כחוויה טוטאלית" (דה מארקר קפה 19.7.2015)
  • "אורגיה של שחיתות ורומנטיקה. "אופרה בגרוש" בתיאטרון הקאמרי היא הפקה עשירה וצבעונית מבדרת ובועטת שמשלבת בידור טוב עם אמירה חברתית נוקבת נגד הקפיטליזם החזירי... אחת ההפקות המרשימות והחזקות שהועלו בתיאטרון הישראלי בשנים האחרונות... לכו לראות!" (מגאפון 16.7.2015)
  • (ההצגה מרשימה מכול הבחינות, יש מחזמר! "  (מקור ראשון 19.7.2015"


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים