משך ההצגה: 140 דקות


לרכישת כרטיסים, בחרו תאריך:

גורודיש

תפאורה: רוני תורן
ע. במאי: כנען אליאל

תקציר

מחזה ישראלי מאת הלל מיטלפונקט ובבימויוהאלוף גורודיש, מי שהיה אחד מסמלי הניצחון של 67', מוצא עצמו ב-73' כמי שועדת אגרנט רואה בו את אחד האשמים העיקריים בכישלונות הצבאיים שאפיינו את ימיה הראשונים של המלחמה. ממפקד מהולל שהכול חפצים ביקרו, הופך גורודיש ל"מצורע" של החברה הישראלית. כל מה שנמצא בו ראוי להערצה שש שנים קודם לכן, הופך למושא של בוז ושנאה.

"גורודיש" הוא סיפורה של קריירה צבאית שתחילתה בישיבת "עץ חיים" בירושלים וסופה בגלות האפריקנית שכפה על עצמו. סיפורו של גורודיש חושף דרכי פעולה של ממסדים, הפוליטי והצבאי, פרנויות לאומיות, ומאוויי נפש של אומה שלמה, שלפרק זמן של שש שנים הקימה אימפריה בהבל פיה.

"גורודיש" הוא סיפורם של הגנרלים הגדולים וסיפורם של החיילים הקטנים. זהו סיפור הולדתה ומותה של האשליה הישראלית הגדולה, או, כפי שמנסח זאת אחד מגיבורי המחזה: "זו הייתה שנת חייו היפה ביותר של גורודיש, אלה היו שנות חיינו הכוזבות..."ההצגה "גורודיש" זכתה בשני פרסים בטקס פרסי התיאטרון הישראלי לשנת 2014שחקן השנה בתפקיד משנה– אלון דהן

עיצוב התאורה הטוב של השנה – אבי יונה בואנו (במבי) 

ביקורות
  • ".חוויה רבת עוצמה... נתן דטנר מתמודד עם הדמות של גורודיש בהצלחה רבה... בלי ספק, זהו אחד הטובים בתפקידיו...הדמויות במחזה עשויות מצוין: אוהד שחר בתפקיד אדם ברוך, מוטי כץ בתפקיד משה דיין, דון נדל בתפקיד גולדה, עידו מוסרי בתפקיד פחימה, עדנה בליליוס היא אום נאג'י ויובל סגל החייל פרידמן, מותירים רושם עז, אלון דהן מפיק מעצמו פשטות, כנות וגם עצמה רבה..."גורודיש" היא הצגה חשובה מפני שהיא עושה מה שתיאטרון צריך לעשות: היא מפגישה אותנו עם עצמנו...ומי שלא יראה הצגה זו עושה לעצמו עוול. " (הארץ 19.12.2014) 
  • "...הצגה חזקה מאוד וגם חשובה... ביצוע כריזמטי ומרשים ביותר של נתן דטנר...הלל מיטלפונקט עשה עבודת בימוי טובה מאוד ומצא בעזרתם הנדיבה של המוסיקאי אורי וידסלבסקי והתאורן אבי יונה בואנו פתרונות סימבוליים יצירתיים...." (ידיעות אחרונות 21.12.2014)
  • "...הצגה מצויינת, על כל מרכיביה התיאטרוניים...אלון דהן נפלא ומרגש , יובל סגל נהדר ...נתן דטנר מעצב את דמותו של "גורודיש" בכשרון רב,מחזאות ישראלית במיטבה, שווה ללכת לראות."  (גלי צה"ל 21.12.2014)


מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים