דבר מצחיק קרה לגדי יגיל

 

"שחקנים, אקרובטים, רקדנים ותזמורת ענקית. לקהל צפויה הצגה משעשעת ועשירה מאוד," מגלה גדי יגיל, בערב שלפני ההצגה הראשונה, "יש הרבה אימפרוביזציה, סטדנ-אפ, הומור וצחוקים."

 

במרכז עלילתו של המחזמר "דבר מצחיק קרה", שביים עמרי ניצן, עומד הירו (עידו רוזנברג) המאוהב בפיליה (רונה-לי שמעון), זונה הנמכרת לגנרל גלוריוזוס. את האיחוד בין שני האוהבים יעשו עבדיו של הירו, פסאודולוס (שלמה בראבא) והיסטריום (איתי טיראן). את הסרסור שמוכר את פיליה, מרקוס לייקוס, יגלם גדי יגיל.

 

במה שונה "דבר מצחיק קרה" מהצגות אחרות?

"הקהל צפוי לראות הצגה שהיא להנאתו בלבד וכל מטרתה להצחיקו. זו הצגה ללא מסרים, היא פשוט מצחיקה, נקודה. כשמה כן היא. זה להבדיל מההצגות הרפרטואריות שבהן כן מביעים מסר. אמנם יש כאן טיפה סאטירה חברתית, על שלטון ועל היחס לנשים, אבל הקהל אמור ליהנות מאוד.

 

זאת סוג של תשובה למי ששואל 'למה אין לכם משהו יותר קליל? כל ההצגות שלכם נורא רפרטואריות', והנה תראו, התיאטרון הקאמרי עושה הצגה שהיא ממש תיאטרון בידורי."

 

אם כבר מדברים על הנאה, ממה אתה הכי נהנית בתהליך העבודה?

"קודם כל מהטקסט, שתרגם אלי ביז'אווי, שהוא טקסט מצוין. נהניתי גם מהדמות, שהיא חלקלקה כזו. הסתמכתי על המשפט שלה - 'ברומא התנהג כמו רומני', ובניתי דמות משעשעת עם מבטא, וההנאה גדולה מאוד.

 

את אותו הטיפוס, עם המבטא הרומני, הבאתי לפני 48 שנה בתור לוקה ב'השכונה שלנו' שביים אורי זוהר, ואני נהנה לעשות את זה שוב בתור סרסור נשים ברומא. עוד כיף גדול הוא שזה מפגש ראשון של בראבא ושלי. מעולם לא הופענו, לא בטלוויזיה ולא על במה, ביחד. כששני קומיקאים כאלה נפגשים – צפו להפתעות."

 

זוגיות מנצחת

אחד השחקנים הנוספים שמשחקים לצדו של יגיל הוא רמי ברוך. השניים מופיעים לא מעט ביחד: מלבד ב"דבר מצחיק קרה" תוכלו למצוא אותם גם ב"הרטיטי את לבי", "גטו" ו"אמא קוראז'". רק החודש צפויות להם לא פחות מ-29 הצגות ביחד.

 

"אנחנו כמו לורל והארווי, 'השמן והרזה'," הוא מספר. "יש בינינו כימיה אדירה. זה כיף גדול, זה צמד שניתן לתת לו לשחק כל מיני הצגות, כמו וולטר מתאו וג'ק למון ב'הזוג המוזר'. זה יוצר עוד צמד שהרבה שנים לא היה בתיאטרון. כמו שיכולת בזמנו להגיד מושונוב ובראבא, עכשיו אתה יכול להגיד בתיאטרון רמי ברוך וגדי יגיל. זו ברכה לתיאטרון וברכה לשנינו."

 

ברכה נוספת, בעיניו של יגיל, היא השילוב בין משחק לשירה על הבמה. מלבד המחזמר הזה, הוא משתתף גם ב"קברט", "איש קטן, מה עכשיו?" וב"אמא קוראז'", שבכולן יש לו קטעי שירה. "זה תמיד הרבה יותר מורכב," הוא מגלה, "זה מעניין לעשות עוד פן, לא רק לשחק, אלא גם להתנועע ולשיר. זו ברכה לעשות את זה, ולא כל שחקן מסוגל לכך."

 

פחות מ-24 שעות לפני שההצגה עולה, יש התרגשות?

"היום, אחרי חמישים שנה על הבמה, אני מודיע לך שאני מאוד מתרגש. אנחנו נבחנים לפי הדבר האחרון שעשינו – לא בעברנו ולא בכוכבות שהייתה לנו במשך חמישים שנה בתיאטרון ובבידור. לכן, אצלנו החשש להישכל הוא הרבה יותר גדול. אז כן, יש פרפרים בבטן."

 

רוצים לראות את גדי יגיל משחק במחזמר "דבר מצחיק קרה"? לחצו כאן לרכישת כרטיסים!צוות ההצגה במהלך הפרזנטציה"דבר מצחיק קרה"גדי יגיל במהלך החזרות ל"דבר מצחיק קרה"
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים