בוחרים בקאמרי

היום, יום הבחירות, יוצגו בתיאטרון הקאמרי ההצגות "קזבלן" ו"ואניה, סוניה, מאשה ושפיץ". בשעה 22:00, כאשר יכריזו על המדגם בערוצי התקשורת, בקאמרי יפזזו על הבמה את השיר "דמו דמו דמוקרטיה"

 

המחזמר "קזבלן", מבוסס על מחזהו המקורי של יגאל מוסינזון בעיבודם של יואל זילברג ויגאל מוסינזון למוסיקה מאת דב (דובי) זלצר, ולפזמונים מאת דן אלמגורעמוס אטינגר, וחיים חפר. בהשתתפות: עמוס תמם, איציק כהן, שרונה אלימלך, מיי פינגולד ועוד.

 

העלילה: במרכז הסיפור המציג את חייהם של תושבי שיכון רעוע ביפו בשנות החמישים הנלחמים נגד גזרת השלטון להרוס את השכונה, ניצב קזבלן, עולה ממרוקו המנהיג חבורת בריונים יפואית. קזבלן מאוהב ברחל, בתו של ראש השיכון- פלדמן, עולה מפולין שאינו מסכים שבתו תתראה עם קזבלן ותנהל איתו קשר רומנטי, בגלל המוניטין של קזבלן כפושע חסר תרבות. בשלב מסוים בעלילה מואשם קזבלן בגניבה, בעלילה המרתקת והמפתיעה הופך קזבלן תוך מאבק בהוכחת חפותו ממנהיג כנופיית "פושטקים" המואשם בגניבה למנהיג המאבק הצודק, עברו הצבאי מתגלה והוא הופך לגיבור מקומי וזוכה באהבת כולם, כולל ברכת הוריה האשכנזים של רחל.

 

ההצגה "ואניה, סוניה, מאשה ושפיץ" מאת כריסטופר דוראנג בבימויו של משה נאור היא קופרודוקציה של הקאמרי וחיפה. בהשתתפות צוות השחקנים של שני התיאטראות: תיקי דיין, ענת וקסמן, אודיה קורן, רמי ברוך, דנה מינרט, גל אמיתי.

 

המחזה עטור השבחים והפרסים מובא בנוסח תוסס ועדכני. זוג הורים, פרופסורים אוהבי תיאטרון, נתנו לשלושת ילדיהם שמות מתוך מחזותיו של צ'כוב ועם השמות האלו הם נאלצים לחיות. מחזאי המבריק כתב קומדיה עכשווית, מתוחכמת, עם ניחוח של פעם, שמקורה בדמויות המורכבות והמיוסרות שנגזרו מהמחזות הצ'כוביים.

 

מילות השיר "דמוקרטיה" מתוך "קזבלן" 
מילים: עמוס אטינגר
לחן: דובי זלצר

הדמוקרטיה היא שוויון 
בין עני לבעל הון 
אבל צריך עוד לברר 
מדוע יש שווים יותר 

דמו דמו דמוקרטיה...

אם יש לך תלונה קשה 
אל תגלה זאת לאישה 
אל תערער על זה החוק,
באופן דמוקרטי שתוק!

דמו דמו דמוקרטיה...

הספרדים אצלנו רוב 
אך מי יושב אצלנו טוב 
אשכנזים וזה לא צחוק 
כי הם המציאו את החוק 

דמו דמו דמוקרטיה...

זה שבשטח פה שולט,
משטר וסדר בהחלט 
לכל אדם שלא מבין 
כאן מדברת הסכין 

דמו דמו דמוקרטיה...

הדמוקרטיה היא קידמה 
אשר דורכת במקומה 
ותגלה אם רק תביט 
הולכת היא אחורנית 

דמו דמו דמוקרטיה...

בדמוקרטיה יש מזון 
תמיד למי שיש ממון 
באופן דמוקרטי רב 
אפשר לגווע ברעב 

דמו דמו דמוקרטיה...

הדמוקרטיה זה משרד 
ששם יושב פקיד נחמד 
למי שבא תמיד יאמר 
"אולי חבוב תבוא מחר"


דמו דמו דמוקרטיה...

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים