אבא ואני סלבריטאים

 

התיאטרון היה ביתה של דנה וישנסקי עוד מגיל קטן. "גדלתי בקאמרי", היא מספרת, אבא היה לוקח אותי לכל הצגה שלו עוד כתינוקת". גם היום היא עומדת לצידו של  אביה, שלמה וישינסקי, אך הפעם על הבמה, כשחקנית בהצגה.

 

בקומדיה "הסלבריטאים" שכתב טוביה ציפין, מגלמת דנה את דמותה של טלי, ביתו של שחקן מובטל בשלהי הקריירה שלו, המתכוונת להעביר אותו להתגורר איתה מחוץ לעיר. את תפקיד האב, בחיים ובהצגה, ממלא שלמה, שגם משמש בתור הבמאי.

 

איך עלה הרעיון שתשתתפי בהצגה?

"באופן טבעי, אבא שלי חשב שאולי אני אוכל להתאים לתפקיד הבת שלו. סיימתי ללמוד בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב והיה נראה שאני בשלה לתפקיד," מספרת דנה. "על ההצגה התחלנו לעבוד באופן עצמאי יחד עם טוביה והקאסט. לאחר מכן הצגנו אותה למנהל האומנותי של הקאמרי, עמרי ניצן, שקיבל את ההצגה."
 

מה ההרגשה לשחק לצד אבא שלך?
"לפעמים אני נבוכה יותר לשחק מולו, אבל רוב הזמן אני דווקא מרגישה הרבה יותר בטוחה איתו. זו הכניסה הכי רכה לתפקיד שיכלתי לדמיין, הרי להגיד לו 'אבא' זה טבעי בשבילי. יותר מזה, משפטים רבים בהצגה נאמרים בינינו גם ביומיום. למשל, כשאני מתעקשת שישתה דיאט קולה ולא קולה כי יש לו סוכר גבוה, או כשאני מבקשת ממנו ש'יפסיק לעשות סצנות', על אף שהוא שחקן."

 

היו לך חששות?

"בהתחלה מאוד חששתי. חששתי ממה שזה יעשה ליחסים איתו. חשבתי שיש שתי אפשרויות: או שזה יוביל לחיכוכים כתוצאה מעבודה אינטנסיבית ומעצם המעמד של במאי-שחקנית, או שזה יוביל לקרבה גדולה.

 

אני מאושרת לגלות שהחוויה הזו רק מקרבת בינינו ומגלה לנו צדדים חדשים אחד בשני שלא הכרנו. אבא הוא במאי נהדר, וקואוצ'ר נפלא. הוא לא מוותר לי לרגע ומצד שני יודע לפרגן ולתמוך. יש לי המון מה ללמוד ממנו, בכל זאת כבר חמישים ומשהו שנה שהוא על הבמה."

 

אילו אתגרים עמדו בפנייך, בתור שחקנית?
"החלק הקל היה 'לשחק' את הבת של אבא שלי. למעשה, האתגר הכי גדול מבחינתי היה להיפטר מהבושה ולהרשות לעצמי להשתטות, לצעוק ולהמציא את עצמי מחדש. לאט-לאט הבושה אכן מוסרת ואני מאוד נהנית מהעבודה על התפקיד."

 

דנה נהנת גם מעבודה על תפקיד נוסף: מלחינת המוזיקה המלווה את ההצגה.

"במוסיקה אני כבר עוסקת כמה שנים," היא מספרת, "למדתי בבית ספר רימון במגמת הלחנת שירים, וכיום אני מקליטה אלבום בכורה עם חומרים מקוריים שלי. כדי להשתמש בכל הכישורים של המשפחה, לקחתי על עצמי גם את תפקיד המלחינה, וזו זכות גדולה מאוד בשבילי לקבל את הבמה הזו."

 

ואיך זה לכתוב את המוזיקה להצגה שאת משחקת בה?

"יש לי המון חופש כמלחינה להחליט כמה דרמה תיכנס להצגה או כמה הומור, ובכלל איזו אווירה תיבנה בין הסצנות, או בשירים שכתבתי עבור ההצגה. זה כיף גדול ומרגש לא פחות מלשחק."

 

רוצים לראות את דנה על הבמה? לחצו כאן לרכישת כרטיסים

 


דנה וישינסקי. צילום: אורי גרינברגההצגה "הסלבריטאים"דנה ושלמה וישינסקי. צילום: קוקו
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים