שרוליק כוכב עליון

שרוליק, הצבר הישראלי האולטימטיבי מהקריקטורות של דוש, קם לחיים באופרת רוק.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
לקוחות יקרים !
זמנית לא ניתן לרכוש כרטיסים למופע זה באמצעות האתר .
נשמח לתת לכם שרות בטל: 03-6060900/960 או 1-700-707-990
ימים א'-ה' 08:30-21:00 יום ו' 08:30-13:00
בברכת חג שמח
התיאטרון הקאמרי
-----------------------------------------------------------------------------------------------

לצרפתים יש את מריאן, לאמריקאים את הדוד סם ולנו יש את שרוליק, נער חביב עטור בלורית, לבוש חקי עם סנדלים וכובע טמבל. יציר כפיו של הקריקטוריסט דוש, גילומו המצויר של הצבר הישראלי, הוא ציוני נלהב שלא חושש להיקרא לדגל. אבל הימים אינם ימי שנות החמישים הנאיביים, וישראל הנוכחית היא ישראל אחרת, של מצוקה כלכלית ושאלות קיומיות. איך נראה שרוליק של שנות האלפיים? בחג סוכות הוא יעלה לבמה בגרסה אחרת, מעודכנת ולא מצוירת. שרוליק הבימתי הוא כוכב אופרת רוק שהלחין יוני רכטר, בשיתוף פעולה מסקרן בין הקאמרי לסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין.img_4591_400

שרוליק, ההצגה המוזיקלית פרי עטם של שי להב ויוני זיכהולץ (ע' 17) שביים משה קפטן, מביאה את סיפור חייו של צעיר ישראלי בין מלחמת לבנון הראשונה לשנייה. שרוליק מתחיל את חייו במלחמת לבנון הראשונה, והתבגרותו עוברת דרך כל תחנות החובה של הישראליות העכשווית. סיפור החיים הכל ישראלי מובא בשילוב 12 שירים שהלחין רכטר, מבכירי המוזיקאים של ישראל. 

שרוליק של להב וזיכהולץ בא לעולם ב-1982, בעיצומה של המלחמה, כשאביו בשדה הקרב. הוא גדל בצל נכותו של האב, שחזר מהמלחמה הלום קרב ובכסא גלגלים, חסר יכולת לתקשר עם הסביבה. הוא גדל כילד חסר בטחון, לא מקובל, מוקד להתעללות והקנטות של חבריו לכיתה. בגיל ההתבגרות, בשיא אומללותו, מפגש מקרי עם השטן מסייע לשרוליק להגשים את חלומו. עסקת החלומות השטנית הופכת את שרוליק מלוזר תמידי לצעיר אטרקטיבי, מצליח ושופע בטחון עצמי. אבל לעסקאות עם השטן יש תמיד מחיר כבד.                                         
אופרת הרוק, שנכתבה בהשראת מחזה המוסר הימי-ביניימי כל אדם, מלווה את מסע חייו של שרוליק במסלול החיים הישראלי. מלידתו, דרך ימי התיכון וחבלי ההתבגרות, האהבה הראשונה, הזונה הראשונה, הגיוס והשירות והבצאי, החיפוש העצמי והקריירה בהייטק, הבריחה מהארץ והחזרה אליה, אל מלחמת לבנון השנייה, והמוות (המשוער). 
להקת הצעירים התוססת שמביאה את שרוליק לבמה מורכבת משחקני הקאמרי ותלמידי הסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין. את שרוליק מגלם אלכס קרול, שחקן תיאטרון באר שבע וסטודנט שנה ג' בסטודיו. איתו על הבמה נעמה שטרית, ירדן ברכה, כנרת לימוני, רועי קקון">רועי קקון ומונה מרקוביץ מתיאטרון הקאמרי,  וכן שחקני שנה ג' מהסטודיו: שמעון חאבא, אורי לייזרוביץ', עידו וולפוביץ', נתנאל אזולאי, אור אדרי, דפי אלפרן, עינב ברלוי, תימור כהן, קרן סלנט, הילה שלו, שיר קליפר, וירדן ברכה.   img_4675_400

את השחקנים מלווים על הבמה במוזיקה חיה הנגנים נועם ישראלי על תופים, עדן ניר בגיטרה חשמלית, ליהי אשל בבס ותמיר ליבוביץ'בפסנתר, בניהולו המוזיקלי של טל בלכרוביץ'. ההדרכה המוזיקלית הופקדה בידי דוקי עצמון. את התפאורה עיצב ארז מעין , הכוריאוגרפיה של עמית זמיר, תלבושות עוצבו בידי מאיה ליבוביץ', והתאורה של אורי מורג.

ההצגה ראשונה תעלה על הבמה ביום רביעי בחול המועד סוכות, 4.10.2012, ותוצג 14 פעמים באולם התיאטרון של הסטודיו מיסודו של יורם לוינשטיין ברח' עבאס בשכונת התקווה.

 מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים