שטחים רקומים בעבודת יד פרי יצירתה של רוזינה קמבוס

***האירוע לזכרה של שחקנית התיאטרון רוזינה קמבוס זל נדחה לתאריך 7.1.2012***
תערוכה של שטחים רקומים בעבודת יד פרי יצירתה של שחקנית התיאטרון הקאמרי, רוזינה קמבוס זל לציון 30 לפטירתה. אירוע לזכרה יתקיים בקאמרי 2 ביום שני 7.1.2013  בשעה 17:30. בתום האירוע תתקיים פתיחת התערוכה באכסדרת אולם קאמרי 2, בקומה מינוס 2

500_1_465
                                                    צילום: אריק סולטן

את האירוע לזכרה תנחה השחקנית גילת אנקורי, ומשתתפים השחקנים: דרור קרן, אבי גרייניק , סיני פתר, אודליה מורה מטלון, תמר קינן, רמי ברוך, תיקי דיין, אולה שור סלקטר, ראידה אדון.
התיאטרון הקאמרי גאה לפתוח תערוכה לזכרה של השחקנית רוזינה קמבוס, בה יוצגו שטיחים שהם יצירתה של קמבוס במשך 15 שנים.   הדוגמאות הן פרי דמיונה בהשפעות רומניות-בלקניות ודרום אמריקאיות.

rozina_004_1024


במשך שנים חלמה רוזינה על טיול גדול לדרום אמריקה  -  בעיקר רצתה להגיע לפרו, לראות את הפירמידות האצטקיות. בעקבות החלום הבלתי ממומש קראה ספרים, ראתה צילומים ובהשפעת ההתרשמויות שלה יצרה את השטיחים. בכל מסעותיה לחול, בביקורים במוזיאונים, רוזינה תמיד נמשכה לאזור השטיחים. הצבעוניות של השטיחים והמוטיבים העממיים המופיעים בהם, מושפעים גם ממלאכות-יד שראתה ברומניה. היא רקמה בחוטי צמר על תשתית של בד פשתן, על פי דוגמאות שתכננה לה בראשה בפרטי פרטים ושרטטה על נייר, בקנה מידה.
עבודה על כל שטיח נמשכה חודשים רבים. היא היתה מביאה איתה את השטיחים גם לחזרות ולהצגות ובהפסקות שלה היתה יושבת בחדרה ועובדת.
במקביל למצוינותה על הבמה כשחקנית, הצטיינה רוזינה במלאכות-יד למיניהן.  
 
גילוי המצבה של רוזינה קמבוס יתקיים ביום 3.1.2013 בשעה 10:00 בבוקר בבית העלמין ירקון בחלקת האמנים, כיכר החסד.

 

 מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים