הצגה חגיגית של "אישה בורחת מבשורה"

לציון יום הולדתו ה-94 של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל

תוצג הצגה חגיגית של "אישה בורחת מבשורה" על פי ספרו של דוד גרוסמן בעיבוד ובימוי של חנן שניר קופרודוקציה של הקאמרי והבימה

ביום חמישי הקרוב 25.2.2016 בשעה 20:30 יציינו מרכז רבין בת"א והתיאטרון הקאמרי את יום הולדתו ה-94 של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל, בערב מיוחד, בו תוצג ההצגה "אישה בורחת מבשורה", מחזה ישראלי חדש על פי ספרו עטור השבחים של דוד גרוסמן, עיבוד ובימוי חנן שניר, קופרודוקציה של התיאטרון הקאמרי והתיאטרון הלאומי הבימה.

חמש השנים האחרונות מציין מרכז רבין את יום הולדתו של רבין בצפייה בהצגה שקשורה בהוויה הישראלית. השנה נבחרה הצגה שמגוללת את סיפורה של אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול, והיא בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה המרה, שאין לה ספק כי תגיע.

בהצגה החגיגית יצפו ראש מרכז רבין הגב' דליה רבין, המועצה הציבורית, חברי הועד המנהל של מרכז רבין, חברים ושותפים לדרך. בינהם: פרופ' גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו"ם, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין, טלי ליפקין שחק, אלפרד אקירוב, עו"ד רם כספי, יהושע מאור, מיקי פדרמן, השר לשעבר אברהם בייגה שוחט, איתן הבר ועוד. בתום ההצגה תתקיים קבלת פנים בהשתתפות השחקנים והיוצרים.

בהצגה "אישה בורחת מבשורה" משתתפים שחקנים משני התיאטראות: אפרת בן צור, דרור קרן, אמנון וולף, דניאל סבג, רינת מטטוב, גיא מסיקה, עמוס בוארון, הראל מוראד, דיוויד בלינקה, ויטלי פודולסקי, ניר ברק, אלדר ברנטמן.

זהו שיתוף הפעולה השביעי של התיאטרון הלאומי הבימה והתיאטרון הקאמרי של תל אביב. קדמו לו ההצגות המשותפות: "הכיתה שלנו", "חשמלית ושמה תשוקה", "אנטיגונה", "חברון", "החגיגה", "אלוף הבונים" שקצרו שבחים רבים.

זהו מחזה מקורי חדש עפ"י ספרו של דוד גרוסמן, בעיבוד ובבימוי של  חנן שניר. במרכז העלילה, אורה, שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול, בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה המרה, שאין לה ספק כי תגיע. כסרבנית בשורה אולי בכלל תוכל למנוע אותה ובכך להציל את בנה. בדרכה אל

 

הגליל היא כמעט חוטפת את אברם, אהוב נעוריה, ובמשך ימים ולילות היא נודדת אתו על פני הארץ, ברגל, ועושה את הדבר היחיד שיש ביכולתה לעשות כדי לגונן על בנה ולתת לו כוח. זהו סיפור שמתלכדות בו השבריריות והחרדה של הקיום הישראלי כולו עם אלה של תא משפחתי אחד.

 

על המרכז ופועלו:

פעילותו של מרכז רבין בת"א, ברחוב חיים לבנון 8, מוקדשת להנצחת זכרו ופועלו של יצחק רבין ולבחינת הלקחים שעל החברה הישראלית להפיק מהרצח, מנסיבותיו ומהשלכותיו. המרכז משלב בין פעילות חינוכית-חברתית, הנצחה מוזיאונית ותיעוד, ופועל בכל שדרות החברה הישראלית. במרכז מתקיימים באופן תדיר  אירועי וערבי תרבות ארצישראלית, כמו גם הצגות ילדים בדגש על ארץ ישראל, החברה בארץ, שיח ותרבות. המוזיאון הישראלי, אשר במרכז רבין בת"א, מציג את סיפורה של מדינת ישראל לצד סיפור חייו של יצחק רבין.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים