פסטיבל התיאטרון הבין לאומי ה-9 של תל- אביב

הפסטיבל הבינלאומי ה-9 של התיאטרון הקאמרי של תל אביב עוסק השנה ב- 3 נושאים עיקריים:

 

זרקור על מחזאים - חנוך לוין והנריק איבסן,

ספרים על הבמה – ישראל/צרפת

מחזאות בינלאומית - העוסקים באקטואליה ונוגעים בנושא פליטות, הגירה, מלחמות ועוד.            

הפסטיבל נערך בשיתוך פעולה עם שגרירות נורווגיה, צרפת הונגריה גיאורגיה וסלובקיה, עיריית תל-אביב - יפו ובתמיכת משרד התרבות, המדור לפסטיבלים.

 
  1. מחזותיו של חנוך לוין ובראשם ההצגות החגיגיות ה- 500 במספר של אשכבה והרטיטי את לבי, ההצגה ה- 150 של ההפקה ההונגרית מלאכת החיים בבימויו של אילן אלדד, הפקות פרינג' של יעקובי וליידנטל בבימויו של בנצה קאלו מבריטניה והפקת פרינג' מקומית  של החייל הרזה בבימויה של טל ברנר והפקת נוספת של הלוויה חורפית – בביצוע סטודנטים מהסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין.

 
  1. מחזאות נורווגית מאת הנריק איבסן עם הפקות מלאות של  עמודי החברה בעיבוד משותף של איתי טיראן וארתור קוגן בבימויו של ארתור קוגן, אויב הציבור  בעיבוד עכשווי מודרני משותף לדן שפירא ויונתן אסתרקין ובבימויו של יונתן אסתרקין ומפגש בעקבות פר גינט עם רנה ירושלמי, דורון תבורי, נועם בו אז"ר, ירדן גלבוע ועומרי רווה וקריאה של מחזה נורווגי נוסף חלום של סתיו מאת המחזאי יון פאסה בתרגום של דר'  גד קינר ובבימוי של יונתן אסתרקין.

 
  1. מחזאות בינלאומית העוסקת בהגירה, מלחמה, טרור ועוד:

 

בגלות – התיאטרון העירוני של טיבליסי ג'אורגיה, המרג'יאנשוילי, עם מחזה מרגש, ללא מילים עם תנועת במה מבריקה ותזמורת כליזמרים על הבמה.

 

אין ארץ יפה מזו – התיאטרון העירוני ממישנגלדבך, גרמניה. מחזה עכשווי העוסק בחברה היום בגרמניה שקלטה כ-מליון פליטים מסוריה וההתמודדות היומיומית בחיים המשותפים בגרמניה.                                             

לני התיאטרון הלאומי מסלובקיה, ברטיסלבה – סיפורה של לני ריפנשטאל שהית במאית החצר של היטלר והעוסק בשאלות אתיות ואסתטיות: מהי אחריותו של האמן כלפי יצירתו? מה הם הגבולות בין התקרנפות לבין אידאולוגיה? בין השתתפות פעילה בבניית מישטר לבין יצירת אמנות?  . זהו ביקור ראשון לתיאטרון הלאומי מסלובקיה. ההפקה מתארחת בקאמרי פרי שיתוף פעולה עם שגרירות ישראל בסלובקיה, בברטיסלבה.  

 

הפסנתרניתקליפורניה, ארה"ב, סיפור אמיתי על פסנתרנית אמריקאית  צעירה, שהייתה אחת מהילדים בקינדרטרנספורט. את ההצגה מציגה בתה של הניצולה, מונה גולאבק, פסנתרנית מחוננת המספרת את הסיפור בליווי מרגש של נגינה בפסנתר.                        

כמעט ואיננו – סאלסברי, בריטניה פרפורמנס על ההסתלקות הבלתי נמנעת שלנו.

           המופע המשוחק באנגלית ובבולגרית עם תרגום לעברית, מספר סיפור טראגי המתובל

           בהומור עדין.  מופע פיסי ורגשי מאד. מושפע מהתנסות אישית של כמעט מוות. זוהי יצירה      

           טראגי-  קומית המתבוננת בפני הכל כך ידוע וכל כך בלתי ידוע – היותו של היצור האנושי בן

           חלוף. שני השחקנים על הבמה נתמכים על ידי 400 פרחים חיים שמהווים רקע לסיפור זה

           של הישרדות.

 

ספרים על הבמה – ישראל צרפת תיאטרון קריאה של ספרים שעובדו למחזות – שת"פ עם המכון הצרפתי ושגרירות צרפת בהשתתפות שחקנים צרפתיים וישראלים. מחווה ל א.ב. יהושוע במלאת לו 80 שנה.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים