עמרי ניצן ואיתי טיראן הוזמנו להרצות על המלט במילנו

בוב וילסון (ארהב), פטריס שרו (צרפת), ג'ורג'ו אלברטזי (איטליה) תומס אוסטרמאייר (גרמניה) ועמרי ניצן (ישראל), ישתתפו בתוכנית הרצאות על היצירה המלט של שקספיר במסגרת חגיגות 40 שנה לתיאטרון פרנקו פרנטי במילאנו. 

בשבוע שעבר קיבל התיאטרון הקאמרי הזמנה רשמית מאנדראה רות שמאה Andrée Ruth Shammah, המנהלת האמנותית של תיאטרון פרנקו פרנטי במילאנו Teatro Franco Parenti, שהוא אחד התיאטראות איטלקיים החשובים ביותר כיום באיטליה, שחוגג 40 שנה להיווסדו.

a1471pic2795_450

ההצגה המלט פתחה את התיאטרון פרנקו פרנטי בשנת 1972 ובמסגרת חגיגות ה-40 שנה להקמת התיאטרון, הם מזמינים חמישה במאים שהפקותיהם למחזה המלט הפכו לשם דבר בעשור האחרון. בינהם עמרי ניצן, המנהל האמנותי של התיאטרון הקאמרי וההצגה המלט שביים, ובימים אלה מגיעה להצגת ה-1000. ההצגה מוצגת זה 7 שנים באולם קאמרי 3, כשהקהל ישוב על כסאות מסתובבים והשחקנים משחקים על במה, הסובבת את הקהל ובאמצעה,  שהקהל פונה כל פעם אל מקום ההתרחשות אחר, וכך עוקב ומציץ כבולש על עלילת המחזה שמתרחשת במדינת משטרה.
שאר הבמאים המוזמנים הם מגדולי במאי התיאטרון בעולם: בוב וילסון (ארהב), פטריס שרו Chéreau (צרפת), ג'ורג'ו אלברטזי  Albertazzi,(איטליה) תומאס אוסטרמאייר Ostermeier, (גרמניה) ועמרי ניצן (ישראל) כל במאי יספר על הקונספציה האישית שלו, דרך הבימוי והחזון הוויזואלי שלו למחזה תוך כדי הדגמה מקטעים  מוקרנים.
עמרי ניצן הוזמן ביחד עם השחקן איתי טיראן, שמגלם את תפקיד המלט וישתתף גם הוא בהרצאה ויספר על המלט של התיאטרון הקאמרי שזכתה לשבחים רבים.
ההצגה המלט מאת ויליאם שקספיר ובבימוי עמרי ניצן עלתה לראשונה על הבמה בינואר 2005, וזכתה בפרס הצגת השנה, בפרס התיאטרון הישראלי לשנת 2005 וכן, עמרי ניצן זכה בפרס במאי השנה, איתי טיראן זכה בפרס שחקן השנה, ט.כרמי ודן אלמגור זכו בפרס התרגום, וקרן גרנק זכתה בפרס עיצוב התאורה.
ההצגה המלט הוצגה בפסטיבלים חשובים בערים מרכזיות ברחבי  העולם: בוושינגטון, מוסקבה, שנחאי, בוקרשט, גדנסק וקליבלנד.


עמרי ניצן ואיתי טיראן השיבו בחיוב על ההזמנה, כל ההוצאות מכוסות עי המזמנים והודו על הכבוד שנפל בחלקם להיות שותפים לאירוע יוקרתי זה.
ולפי דברי המנהל האמנותית:  חשוב לנו שתבואו.... בעקבות הצפייה המלט שראינו אהבנו והערכנו כל כך.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים