מופע מחווה למלחין והמעבד אריה לבנון במלאת לו 80

התיאטרון הקאמרי של תל-אביב, בשיתוף איגוד המוסיקאים הישראלי, עורכים אירוע מחווה מיוחד למלחין והמעבד אריה לבנון בהשתתפות תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של דוד זבה. ביום שישי 7.12.12 בשעות 11:00, 13:30 באולם קאמרי 1.

 img_2066_825_01

מנחה: נתן דטנר
משתתפים (לפי סדר האב): דביר בנדק, עדנה גורן, אבי גרייניק, רבקה זהר, עידן יניב, עדי כהן, לירון לב, דרור קרן, אסתר רדא, סיוון רותם.
מקהלת מעיין ומקהלת בת-קול בניצוחה של ענת מורג

עריכה ובימוי: אבי גז   עיבודים: אריה לבנון
מפיקה בפועל: שירה יובל  

אריה לבנון מלווה את הזמר העברי כמלחין, מעבד ומנהל מוסיקלי כבר שנים
רבות, מאז עלה ארצה בתחילת שנות החמישים ועד היום. לאריה לבנון חלק נכבד בנקודות ציון חשובות בתרבות הישראלית. הוא עבד עם להקת פיקוד מרכז, להקת בצל ירוק, להקת הנחל, הלחין שירים למופע צץ וצצה ועבד לצד סשה ארגוב בשלמה המלך ושלמי הסנדלר ובשוק המציאות, שימש מעבד ומנהל מוסיקלי בפסטיבלי הזמר והפזמון ובפסטיבל שירי הילדים, היה המנהל המוסיקלי הראשון של הגשש החיוור והלחין בין השאר את פס הקול לסרט איי לייק מייק, כמו גם את השירים: ערב בא, זמר שלוש התשובות, איש אילם וגבוה ודק, דייג ביום סגריר, ליפא העגלון, טיול בשניים, אוף איזה רוח, לכל זוגות האוהבים, פטימה, שיר רועים, מה עושות האיילות ואחרים.

השירים והמבצעים במופע:
רבקה זהר המבצעת המקורית של זמר שלוש התשובות )אלתרמן) תשוב ותבצע את השיר בליווי תזמורתי מלא של  סימפונט רעננה. 
עידן יניב יבצע את השיר ערב בא, שזכה במקום הראשון בפסטיבל הזמר והפיזמון ב-1961, כמו כן ישיר את דייג ביום סגריר שבוצע במקור עי הגשש החיוור.
שלושה שחקני הקאמרי: דביר בנדק, אבי גרייניק ודרור קרן חברו במיוחד לאירוע זה כדי לבצע את שירם של הגשש החיוור שיר פשוט על עונות השנה כמו כן תבצע השלישייה את פטימה של להקת איילון.
עדי כהן תבצע בביצוע בכורה את שירו של אלתרמן אולי היד שהולחן לאחרונה עי אריה לבנון, זהו ביצוע במתי ראשון לשיר. כמו כן תשיר עדי כהן את שיר ערש 1969, שבוצע בפסטיבל הזמר 1969 עי הזמרת אלכסנדרה.
אסתר רדא ולירון לב יבצעו שני דואטים: טיול בשניים ולכל זוגות האוהבים.
עדנה גורן תבצע את איש אילם וגבוה ודק.
מקהלת הילדים בת קול בניצוחה של ענת מורג תבצע מחרוזת שירי ילדים שהלחין אריה לבנון.
כמו כן יוקדש פרק לאריה לבנון כמעבד, המנצח דודי זבה ידגים באמצעות התזמורת את מלאכת העיבוד, ויושמעו  קטעים להמחשה משלמה ושלמיי בביצוע מקהלת מעיין.
זמרת הסופרן סיוון רותם תבצע שני שירים של פרדריקו גרסיה לורקה: ששת המיתרים ומחול .

קופות הקאמרי 03-6061900, למנויי הקאמרי תוספת של 15 שקלים לכרטיס המנוי

קרדיטים:
תמונת שער: דודו בכר
תמונה פנימית: אוסף משפחתימערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים