מופע מחווה חגיגי לדוד בן-גוריון

התיאטרון הקאמרי של תל- אביב, בשיתוף מתנס העיר אופקים והמכון למורשת בן-גוריון, יקיימו מופע מחווה מיוחד לדוד בן-גוריון, גדול המנהיגים שקמו לעם ישראל בעידן המודרני. במופע נלווה את דרכו הפוליטית והחברתית של בן-גוריון, לצד דרכו האישית בשנים הראשונות לחייו ועד לפרישתו לקיבוץ שדה בוקר, לנגב. המופע יתקיים ביום חמישי 29.11.12 בשעה 20:00 בהיכל התרבות אופקים, וביום חמישי  6.12.12 בשעות 17:00, 20:30 באולם קאמרי 1 בתל אביב.

 

מנחה: שמואל וילוז'ני
משתתפים: דנה ברגר\ סיון טלמור, אמיר דדון, עידן עמדי, רגב הוד, עדי כהן, דיאנה גולבי.
צעירי הקאמרי: מעיין אשכנזי, רן גוזי, יעל יקל, צחי מוסא, אדווה פרץ, עמרי רוזנצוויג.
משתתפים מאופקים: ענבל אדרי, אילן אסולין, נתנאלה אסולין, נדב אסרף, מירה גוזלן,
נעם דודפור, עומר דיאמנט, דניאל וייס, נתי טופחי, תגל טרבלסי, רוחמה כהן,
מיקה מייזנר, אורי סבדיה, ספיר עמר,יהודית פטנה, שרה קסה, איריס שיר,
רביד שמואל, עדן תורג'מן ומקהלת ילדים.
רקדני סטודיו לייף בהנהלת שביט קרמר- זילברמן
נגנים: חגי אלקיים, יוגב גלוסמן, עמיר דוד, ניצן עין הבר, מאיר שטרית.

עריכה ובימוי: אבי גז   עיבודים וניהול מוסיקלי: חגי אלקיים  
תלבושות: יובל כספין  כוריאוגרפיה: אביחי חכם
מפיקה בפועל: שירה יובל  מפיקה מתנס אופקים: עליזה דנינו

davidbengurion_376

זאת השנה השנייה ברציפות בה משתתף התיאטרון הקאמרי של תל-אביב בפרוייקט נותנים במה של משרד התרבות, פרוייקט שמטרתו להביא לשיתוף פעולה יצירתי בין המרכז לפריפריה. אשתקד, במסגרת נותנים במה הועלה מופע מחווה למחזמר הישראלי המקורי, בשיתוף פעולה עם מתנס אופקים. השנה, נערוך מופע מחווה לדוד בן-גוריון לקראת  40 שנים לפטירתו (2013).
שיתוף הפעולה עם העיר אופקים מקבל מישנה תוקף לבחירת הנושא. העיר אופקים הוקמה ב-1955 בסמוך למעבר של דוד בן גוריון לקיבוץ שדה בוקר  והיא מייצגת את הגשמת חזונו להפרחת הנגב. שחקן הקאמרי שמואל וילוז'ני ינחה את המופע בו נלווה את דרכו הפוליטית והחברתית של בן-גוריון, במהלכו נחשוף מעט מעולמו בשנות חייו הראשונות, כמו גם בתקופת פרישתו לשדה בוקר, לנגב 87.  שנות חיים, שעיקרן חזון בלתי מתפשר, פעילות ציבורית, ציונית ואידיאולוגית.

במסגרת המופע יבוצעו שירים שליוו נקודות מפתח, אירועים ותקופות בחייו של בן-גוריון, בביצועים חדשים ועיבודים מקוריים. שורה של זמרים צעירים ומוכרים ישתתפו במחווה, ביניהם: עידן עמדי שישיר את שיר הרעות, אמיר דדון שיבצע את זמר לספינה, רגב הוד יבצע דואט עם עדי כהן של שירי רועים, דיאנה גולבי בגרסה חדשה לשירי המדבר: טיול לילי וכיבוי אורות ודנה ברגר (באופקים) וסיון טלמור (בתל-אביב) ישירו את אני מאמין ואומרים ישנה ארץ. במחווה תששתף גם להקה של 20 צעירים ומבוגרים תושבי העיר ומקהלת ילדים תבצע את שירי הילדים האהובים והמוכרים  שליוו את ילדותם של ילדיהם של פולה ודוד בן גוריון.
שרת התרבות והספורט לימור לבנת:  המופע הזה שנולד במסגרת פרויקט נותנים במה לעידוד התרבות והיוצרים בפריפריה הוא הוכחה לכך שפוטנציאל הכישרונות התרבותיים בישראל לא נמצא רק באיזור המרכז. יזמתי את הפרויקט הייחודי הזה בפריפריה על מנת לתת לתושבים הזדמנות לפתח את כישרונותיהם, להתפתח, לצמוח ולהוות חלק מרכזי בתרבות הישראלית. אני שמחה שהם עושים זאת בהצלחה, ואני משוכנעת כי המרוויחה העיקרית משילובם של כוחות אלה ביצירה היא התרבות הישראלית

d3d21b1f73104d988143bcf719020e84_435

נותנים במה הינה יוזמה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת לטיפוח ועידוד התרבות בפריפריה אשר הושקה לראשונה בשנה שעברה ונחלה הצלחה רבה. מדובר בתכנית הדגל של משרד התרבות והספורט במסגרתה מתקיימים, בין היתר, שיתופי פעולה אמנותיים ייחודיים בין גופים ומוסדות תרבות המובילים בארץ לקבוצות אמנות ויצירה מקומית. במסגרת פרויקט זה מעניק המשרד תמיכה ייעודית נוספת לחיזוק מוסדות התרבות הקיימים בפריפריה. התוכנית כוללת יוזמה של פרויקטים חדשים לצד חיזוק פרויקטים קיימים, במטרה לקדם משמעותית את התרבות בפריפריה ואת היצירה המקומית.


יום חמישי 29.11.12 בשעה 20:00 בהיכל התרבות אופקים
יום חמישי, 6.12.12 בשעות 17:00, 20:30 קאמרי 1
למנויי הקאמרי בתוספת 15 ₪.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים