כשוויצק פגש את ווצק

אירוע מיוחד לרגל 200 שנה להולדתו של המחזאי גיאורג ביכנר, יפגיש בין הגרסה התיאטרלית של וויצק לגרסה האופראית ווצק. מה קורה כששתי פרשנויות בימתיות של אותו סיפור נפגשות על הבמה? השאלה המסקרנת תעמוד במרכזו של  מפגש מיוחד בהשתתפות שחקני המחזה וויצק, עם הבמאי איתי טיראן (שמשחק וגם אחראי על העיבוד הבימתי), לסולני האופרה ווצק, יחד עם המנצח והמנהל האמנותי של האופרה הישראלית, דיוויד שטרן, והבמאי הגרמני מנפרד ביילהרץ.

03pp120102411_2656250_0._490
איתי טיראן ורותי אסרסאי בהצגה וויצק (צילום: ז'ראר אלון)

בתיאטרון הקאמרי, וויצק מביא את סיפורו של וויצק החייל הפשוט והמנוצל. משרתו של קצין בחיל הרגלים, שפן הניסויים של רופא היחידה, וויצק מנסה לתמרן בין שניהם ולפרנס את אהובתו הבוגדנית שסופה מר. העיבוד של איתי טיראן ליצירת המופת של גיאורג ביכנר, שזור בדימויי של שגעון, עם שירים מתורגמים של טום ווייטס ומוזיקה חיה על הבמה, זכה לביקורות משבחות מכל עבר.

f0_0200_0000_wozzecka_200f0_0200_0000_wozzeckb_200f0_0200_0000_wozzc_200
תמונות מתוך האופרה ווצק


בגרסה האופראית של המחזה , שיצר אלבן ברג, וויצק הוא ווצק: אדם נאיבי שנבגד על ידי סביבתו ולאחר שהוא רוצח את אהובתו הבוגדנית, הוא משליך עצמו לנהר. מול ריבוי התמונות של המחזה, ברג יצר שלוש מערכות קצרות, בנות חמש תמונות כל אחת, עם מוזיקה שכוללת דיבור, שירה מדוברת וזמרה מלאה. הביצוע של האופרה הישראלית, בניצוחו של מנהלה המוזיקלי דיוויד שטרן והבמאי, מנפרד ביילהרץ, מביא אל הבמה הפקה הפקה מינימליסטית אך רבת עוצמה על ניסיונות ההישרדות של אדם פשוט בחברה בורגנית וצבועה - שאף היא זכתה לביקורות מהללות. בין במה לבמה, בין תיאטרון לאופרה, בין האיש הפשוט לאילוצי החברה - וויצק של הקאמרי וווצק האופראי ייפגשו באירוע המיוחד, לקראת העלאת האופרה, ולרגל 200 שנה להולדתו של גיאורג ביכנר. המפגש יכלול קטעים מן האופרה ומן ההצגה.

לפרטים על ההצגה הקליקו - וויצק
לפרטים על האופרה הקליקו - ווצק

מוויצק לווצק, שבת, 24/11 ,  11:00 בבית האופרהמערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים