יום השואה הבינלאומי בקאמרי

לרגל יום השואה הבינלאומי שחל מידי שנה ב-27 לינואר

תוצגנה ההצגות "גטו" ו"הכיתה שלנו"

על בימות התיאטרון הקאמרי

יום השואה הבינלאומי שהוכרז ע"י האו"ם לפני 7 שנים, מצוין מדי שנה ב-27 לינואר. תאריך זה נבחר כי בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו בידי הצבא האדום, ואף זהו היום הרשמי לזכר השואה במדינות גרמניה ובריטניה.

ההצגה "גטו" מאת יהושע סובול בבימויו של עמרי ניצן תוצג על בימת קאמרי 1

26.1 – 20:30 / 27.1 – 12:00 / 27.1 – 17:00/ 27.1 – 20:30

ההצגה "הכיתה שלנו" מאת טידיאוש סלובודז'נק בבימויו של חנן שניר (קופרודוקציה עם הבימה) תוצג על בימת קאמרי 2 בתאריכים: 26.1 – 20:30 / 27.1 – 12:30 / 27.1 – 20:30.

 

ההצגה "גטו" מספרת את קורותיו המופלאים של תיאטרון שפעל בתנאים אל-אנושיים גטו וילנה בשנים 1942 – 1943. באמצעות סיפורו המרתק של התיאטרון, המחזה חושף את בעיות הקיום גטו ואת המאבק היומיומי העיקש, שניהלו היהודים גטו לא רק כדי לשרוד, אלא גם כדי לנהל חיי תרבות תוססים ולשמור על צלם האדם.  ההצגה הצבעונית, הרצופה שירים וריקודים, מספרת על חבורת אנשים הנאחזת בחיים וביצירה, ומנסה לשרוד למרות האימה הקיומית, היומיומית. כוחות החיים שהיצירה התרבותית מעניקה לאדם ולחברה, מעצימים את הסולידריות דווקא בשעה של מצוקה קשה ואיום קיומי.

משתתפים (לפי סדר הא"ב) בתפקידים הראשיים: רמי ברוך, אלי גורנשטיין, עזרא דגן, נתן דטנר, איתי טיראן, גדי יגיל, אולה שור-סלקטר, נעמה שיטרית ולצידם השחקנים: עדי ארד,דיוויד בלינקה ,טל וייס, עודד ליאופולד, אביטל לבני, ערן מור, אורית פלג, דן קיזלר, רוני שיינדורף, ניסו שלו ,ערן שראל.

 

ההצגה "הכיתה שלנו" עוסקת בתקופת מלחמת העולם השניה ומתמודד עם היחסים הסבוכים בין היהודים לפולנים. עשרה ילדים, כיתה אחת, פיסות חיים, אהבה ורצח, זיכרון ושכחה, שמתערבבים זה בזה ויוצרים עולם דרמתי, עוצמתי ומרתק. המחזה הוא אוניברסאלי ורלוונטי לכל חברה. הוא מציג בפנינו את ההידרדרות שעוברת חברה שבה ילדים גדלים באווירה של גזענות, חוסר סובלנות ואמונות קדומות .

בהשתתפות שחקנים מהקאמרי ומהבימה: יבגניה דודינה, נטע גרטי, מיקי פלג, דן שפירא, אלון דהן, ערן מור, אלכס קרול, רוי מילר, דיויד בלינקה, רותם קינן.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים