התיאטרון הקאמרי אבל על מותו של הבמאי והמחזאי יואל

היום, יום שני 18.2.2013 בשעות הבוקר נפטר בשנתו הבמאי והמחזאי יואל זילברג בגיל 86 (ב-30 למארס היה אמור לחגוג את יום הולדתו). יואל זילברג ויגאל מוסינזון עיבדו את המחזה קזבלן של מוסינזון למחזמר שבימים אלה מועלה בהצלחה רבה על בימת הקאמרי, למוסיקה שכתב דובי זלצר ופזמונים שכתבו עמוס אטינגר, דן אלמגור וחיים חפר.

מחר, יום שלישי, בשעה 12:00 יוצב ארונו על בימת קזבלן באולם קאמרי 1 , בשעה 12:30 יתקיים טקס אשכבה קצר. בשעה 14:00 ההלוויה תתקיים בבית העלמין קריית שאול.

בשנה האחרונה הגיש מחזות ועיבודים שכתב לתיאטראות השונים, כמון כן הגיש הצעה לסרט לקרן לעידוד הקולנוע הישראלי. בשנים האחרונות העלה שתי הצגות בתיאטרון המסחרי מי מפחד מנישואין, ובוטיק השקרים.

יואל זילברג, הוא דור שני בתיאטרון -  אביו בן ציון זילברג, היה שחקן בתיאטרון האהל.

יואל היה במאי תיאטרון קולנוע וטלוויזיה, זוכה פרס אופיר על מפעל חיים בקולנוע וכינור דוד על כתיבה ובימוי המחזמר קזבלן בשנת 1967, בתיאטרון גודיק.

 

במלחמת העצמאות היה חבר בלהקת הצ'יזבטרון, לאחר מכן למד בימוי בבית הספר של האולד-ויק. ביים, כתב ועיבד למעלה מחמישים מחזות ומחזות מוסיקליים בהבימה, בקאמרי, באהל, בתיאטרון גודיק, בחאן הירושלמי, ביידישפיל ובתיאטרון המסחרי.

המפורסמים ביניהם בתיאטרון גודיק: קזבלן, איי לייק מייק, האידיוטית (האהל) אמי הגנרלית (ההצגה והסרט) בוטיק השקרים, ילדים חורגים לאלוהים, יושה עגל (הבימה) הפריזאית (הבימה) החזן מוילנה (היידשפיל) ועוד עשרות מחזות ואירועים גדולים, כגון תהלוכות עדלאידע.

בתחילת שנות ה-60 התמקד בעולם הקולנוע. היה עוזר במאי של אוטו פרמינגר בסרט ההוליוודי אקסודוס, עם פול ניומן,  ואחכ עוזרו של דניאל מאן, בסרט יהודית עם סופיה לורן.

בשנת 1962 ביים זילברג את סרטו העלילתי הראשון משפחת שמחון, ואחכ רשימה ארוכה של סרטים: עץ או פלסטיין, קוני למל בתל-אביב, קוני למל בקהיר, חסמבה, חכם גמליאל, הרשל'ה, אמי הגנרלית, נישואין נוסח תל-אביב, אהבה אילמת, מיליונר בצרות.
 בשנת 1981 ביים סרט מוסיקלי בברלין: NEW WAVE LOVER. עבור אולפני CCC .

החל משנת 1983 החל זילברג לביים סרטים בהוליווד. בין סרטיו: ברייקדנס, רפינג, למבדה, ועוד
  MGM BREAKIN , MGM RAPPIN , NEW WORLD BAD GUYS , LAMBADA WARNER ROTHERS (עם ג'ניפר לופז)  NEW WOLDCATCH THE HEAT ,(עם- ROD STEIGER )  CANNONPRISON HEAT .

יואל זילברג הוא היוצר והבמאי של סדרת הטלוויזיה רמת-אביב ג'.

בתיאטרון הקאמרי ביים את לנסקי הצגת היחיד עם יוסי גרבר.

 

יואל השאיר אחריו את רעייתו מרים, ילדיו גיא, עידית ודור, 7 נכדים, ו- 2 נינים.

יושבים שבעה בבית המנוח.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים