הנשים של כנרת

לכבוד יום האישה הבינלאומי, תפסנו לשיחה את אחת השחקניות הצעירות והבולטות של תיאטרון הקאמרי בימים אלה, כנרת לימוני, המשחקת בימים אלה בשני תפקידים נשיים השונים בתכלית זה מזה. כטניה, היא הקול השפוי בפאנק רוק וכללי, היא צעירה עם עתיד מבטיח בחברות הכי טובות, עיבוד מחודש למחזה שכתבה ענת גוב, שיעלה בקרוב שוב על במת הקמארי

15141502149315041492_150015141499150414971492_611כנרת לימוני (33) התחילה לשחק במגמת התיאטרון בבית הספר התיכון בהרצליה, שבה גדלה. היא המשיכה ללימודי משחק בבית צבי ושיחקה גם בתיאטרון בית לסין ובתיאטרון חיפה. בשלוש השנים האחרונות היא בקאמרי, שיחקה בלילה לא שקט, בכולם היו בניי והיום, כאמור, פאנק רוק ובחברות הכי טובות.

שני התפקידים האחרונים של כנרת, הם תפקידים שונים מאד זה מזה. טניה פאנק רוק היא לכאורה נערה חסרת ביטחון, אלא שככל שמתקדמת ההצגה נושרות ממנה הקליפות ומתגלה נערה חזקה, שלא פוחדת לעמוד על שלה ומגנה ככל יכולתה על החלשים.

1_505
פאנק רוק

אני חושבת שטניה היא הקול השפוי בקרב חבורת הנערים המופרעת שיש פאנק רוק, אומרת כנרת. היא בסך הכל נערה מוקפת חברים, שלא מפחדת לומר את מה שיש לה לומר, למרת שגם אחרי זה היא נשארת חברה של החזקים שמזלזלים ופוגעים בחלשים. אני חושבת שזה קורה הרבה אצל בני נוער, אתה לא ממש בוחר את החברים שלך כפי שהיית רוצה, אלא מתחבר לקליקה מסויימת שקיימת, לטוב ולרע. בתוך כל זה, חשוב לדעת לשמור על עצמך. טניה מצליחה לעשות את זה.

יש לטניה גם הפרעת אכילה מסוימת, לא?

כשקראתי את המחזה בפעם הראשונה, חשבתי שכן, אבל ככל שהתחברתי לדמות הבנתי שהיא דווקא היחידה שאין לה הפרעת אכילה או הפרעה אחרת. שקשורה למראה, כמו שיש לנערות האחרות שם. הן כל הזמן מתעסקות בכמה אכלו או באיך שהן נראות, טניה פשוט אוכלת.

חברות הכי טובות, לצד שרית וינו אלעד, מאיה דגן, יעל לבנטל, דינה סנדרסון ושמרית לוסטיג, משחקת כנרת את ללי הצעירה (את דמותה הבוגרת משחקת וינו אלעד).  ללי היא 'מלכת הכיתה', נערה מוצלחת עם המון ביטחון עצמי, שצופים לה עתיד מזהיר מספרת כנרת. העתיד הזה מתמסמס בבגרותה, מה שמפתיע את החברות סופי ותרצה. ללי לא מצליחה, למרות קריירה משגשגת, להקים משפחה משלה.

מה מקומה של ללי בדינמיקה שבין שלוש החברות?

למרות שהיא המוצלחת כביכול, ללי היא בעצם מגשרת, שכל הזמן מנסה לפייס בין תרצה לסופי. היא קצת יושבת על הגדר ולא מביעה עמדה, וזה משהו שהיה לי מאד קשה להתחבר אליו בדמות, כי אני ממש לא כזו.

יש במחזה סצנה עם בגד ים, זה משהו שהיה לך קשה לעשות?

בהתחלה נורא נלחצתי מלעלות עם בגד ים על הבמה, אבל אחר כך, ככל שהתקדמנו בחזרות, הבנתי שאם זה משהו שאצליח לעשות, אוכל אחר כך לעשות עוד הרבה דברים אחרים וגם לשלוח מסר לנשים ולשחקניות אחרות - כשאנחנו אוהבות את הגוף שלנו, אנחנו הכי יפות בעולם.

איך היה לעבוד עם החומרים של ענת גוב זל?

אני מרגישה פספוס גדול שלא הספקתי לעבוד עם ענת עצמה, כי הכתיבה שלה מופלאה. היא מצליחה לדייק מאד גם את רגעי הצחוק וגם את רגעי העצב, בלי ליפול לבידור. הכתיבה שלה אמיתית מאד, מהחיים לגמרי, לכן אני חושבת שהרבה אנשים התחברו אליה. הייתי רוצה מאד לשמוע את דעתה על העיבוד החדש למחזה, עם שש שחקניות חדשות לגמרי בתפקיד, שמביאות למחזה משהו אחר. כל אחת מהבנות, מביאה מעניקה למחזה צבע חדש משלה.

מה התפקיד אותו את חולמת לשחק?

ואוו, יש כל כך הרבה, זה לא יהיה פייר לבחור אחד. בכל זאת, היית שמחה לשחק את אפונין מ'עלובי החיים'. יצא לי, במסגרת הלימודים בבית צבי, לבצע שיר שלה . זה היה אחד השירים שהכי אהבתי לעשות.

את אוהבת לשיר?

מאד, אני גם זמרת. יש לי חומרים משלי, איתם הופעתי בהופעות אקוסטיות בליווי גיטרה ופסנתר ובימים אלה אני מופיעה במופע חשמלי עם חמישה נגנים.

רגע לפני שאנחנו משחררים אותה לסוף השבוע, מבקשת כנרת להודות למי שצריך להודות על כל שאני עסוקה בתיאטרון ובמוזיקה. אנחנו, מודים לה.מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים