הילד חולם על תיאטרון

תכירו את דניאל רבינוביץ', בן עשר וקצת, טוען לכתר חובב התיאטרון הצעיר בארץ. נחשו מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול. אנחנו יודעים מה אתם חושבים: תיאטרון זה רק למבוגרים. אולי לא רק, אבל בעיקר. כשפייסבוק, יוטיוב וה-VOD נמצאים במרחק לחיצת מקש, למי יש כוח לשבת על הישבן יותר מעשר דקות?
אבל יש הפתעות בחיים, וכך גילינו את דניאל, בן עשר וארבעה חודשים מתל מונד, שטוען לתואר חובב התיאטרון הצעיר בארץ. את הראיון איתו תיאמנו עם אביו אסף, אבל כל זה רק למען הסדר הטוב. כי די בקלות אפשר לשכוח שדניאל, שמנהל כמה פרופילים ברשתות החברתיות, מתחזק נוכחות ערה בעמודי התיאטראות בפייסבוק, מתכתב עם השחקנים האהובים עליו ואוחז בידע נרחב בתולדות התיאטרון - הוא תלמיד בבית ספר יסודי, עם תחביב לא שגרתי לילד בגילו.rami_1000
מתי גילית את התיאטרון?
לפני קצת יותר משנה, הלכתי לראות עם אמא את 'הלילה ה-12' של שייקספיר, בתיאטרון חאן. אחר כך הלכנו ל'הלילה ה-12' בקאמרי, ולהצגה 'משפחה חמה'. מאז אני הולך לתיאטרון עם  אמא או סבתא, לפחות פעמיים בחודש. 
מאז הספיק דניאל להפוך לדמות מוכרת באולמות הקאמרי, להכיר את מנהלי הבמה והסדרנים ולהפוך לחבר פייסבוק של אחד מהשחקנים האהובים עליו, רמי ברוך. את ברוך הכיר בהצגה עוץ לי גוץ לי, שאותה ראה כבר שמונה פעמים. חשוב לו לציין שברוב ההצגות ישב באמצע השורה הראשונה, אחד המקומות הנחשקים באולם שאותו צריך להזמין זמן רב מראש. עכשיו הוא מצפה לעליית המחזמר קזבלן.
אתה בדרך כלל הילד היחידי באולם. איך זה מרגיש?
לא מוזר לי להיות הילד היחידי, העיקר זה שאני אוהב ללכת לתיאטרון וזה מה שחשוב. אני הולך גם לפסטיגלים, אבל אני אוהב יותר את התפאורה של תיאטרון מבוגרים מושקעת ויפה יותר בעיניי. הילדים אחרים הם יותר ספורטיביים ומתעסקים בכדורגל. אני לא חובב ספורט במיוחד וזה פחות חשוב בעיניי מתיאטרון. בהצגות יש פרטים אמיתיים ואפשר ללמוד מתיאטרון הרבה יותר מספורט. 
מה ההצגות האהובות עליך?
נהניתי מהמון הצגות: מ'קומדיה של טעויות' של שייקספיר, מ'בית ספר לנשים' של מולייר עם הבמה המסתובבת. אבל המחזה שהכי אהבתי היה 'משפחה חמה'. בגלל הנושא של משפחה ובגלל שהסיפור ישראלי. זה מחזה מודרני ואהבתי את התפאורה והשחקנים ובמה שמסתובבת. אני אוהב בעיקר מחזות זמר, קומדיות, ומחזות מודרניים.
דניאל לא מסתפק בבביקורים התכופים תיאטרון וקורא מחזות גם בבית. הוא הספיק לקרוא כבר לקרוא קלאסיקות כמו סטמפניו, ביקור הגברת הזקנה, ומעגל הקיר הקווקזי, והוא אפילו כותב וממחיז בעצמו. אני מביים הצגות במתנס ובבית ספר, עם קבוצה של חברים. לפעמים אני כותב תסריט ולפעמים אנחנו ממציאים תוך כדי, ואני מביים, הוא מסביר ברצינות. אני גם מכין את התפאורה ואומר לשחקנים איזה תלבושות להביא מהבית. 
מה המחזתם עד עכשיו?
יש מחזה שכתבתי שנקרא 'הילד המפוחד', על ילד שמתעללים בו, ויש לו מחזה המקדישים שיעור להצגה, משך שנקרא 'כך נובח הכלב'. אנחנו עושים חזרות שלהרבה זמן ואז מציגים בזמן השיעור. עכשיו אני מתחיל חזרות להצגה חדשה, 'בגדי המלך'.
ואילו תגובות אתם מקבלים?
המורות ראו את ההצגות יום לפני כל הכיתה. הן אמרו שההצגות מאוד יפות ומהנות, והתפלאו מהרמה.
זה קצת מיותר אבל נשאל בכל זאת: מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול?
זה די ברור לא? אני רוצה להיות פעיל בתיאטרון וחולם להיות על הבמה. אני רוצה להיות שחקן ובשלב מאוחר יותר לפתוח תיאטרון.

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים