אירוע לכבוד הסופר והמחזאי ההונגרי ג'ורג' שפירו

שגרירות הונגריה בישראל, מכון באלשי, התיאטרון הקאמרי והוצאת עם עובד יקיימו אירוע חגיגי לכבוד הסופר והמחזאי ההונגרי ג'ורג' שפירו. שפירו הוזמן לישראל, ליריד הספרים הבין-לאומי ה-26 בירושלים, לרגל הוצאת ספרו חלמתי לך בהוצאת עם עובד. את הספר, מקבץ סיפורים קצרים, תרגם דוד טרבאי, והוא רואה אור בסדרת ספריה לעם.

בתוכנית
קריאה מתוך הקומדיה המצליחה של שפירו פראך (PRAH), בתרגומו של דוד טרבאי,
מפי השחקנים אודיה קורן ודליק ווליניץ. הקריאה בבימוי אילן אלדד.
קריאה מהספר חלמתי לך מפי אודיה קורן.
שיחה עם הסופר ג'ורג' שפירו.

untitled6_500

המחזה פראך (PRAH),
כולנו היינו רוצים שהמזל יאיר לנו פנים. מדי שבוע רבים מאתנו מהמרים על חמישה מספרים בלוטו ומקווים שהם יעלו בגורל. אנחנו מתכננים מראש על מה נוציא את הכסף שנזכה בו, למי ניתן אותו ואיך נחלקוֹ.
 
לשני הגיבורים של פראך קרה הדבר שאנו מייחלים לו: הם זכו בפרס הגדול בלוטו. קל לחלום, אבל קשה לשמוח. בני הזוג מתקשים להתמודד עם ההזדמנות שנפלה בחלקם. הכסף שזכו בו לא יעזור להם להחזיר את השנים האבודות וגם לא יבטיח את עתידם כזוג נשוי, מאושר. הם אינם מסוגלים להחליט איך להשתמש בסכום העצום, ובעודם מנסים לתכנן את עתידם, לשם ביטחון, הם מחביאים את התלוש הזוכה בקופסה של אבקת קקאו ישנה - פראך קקאו, שהביאו אִתם לפני שנים רבות מטיול ביוגוסלביה.
 
ג'ורג' שפירו
ג'ורג' שפירו הוא מבכירי סופריה של הונגריה, והקריירה שלו עתירה הישגים. במשך כמה עשורים היה פעיל מאוד בעולם התאטרון, ובלי ספק הוא המחזאי הפופולרי והטוב ביותר בהונגריה כיום. יצירתו בפרוזה כוללת - לצד רומנים היסטוריים עבי כרס דוגמת האיקסים (1981) שתורגם לצרפתית - את קובץ הסיפורים חלמתי לך (1987) ואת הרומנים ואלס (1974), ציפור הקרח (2000), המשיחים. פרסום ספרו האחרון שבי היה לאחת הסנסציות הגדולות בחיי התרבות של הונגריה בשנת 2005. הספר זכה להצלחה מסחרית אדירה, והביקורות הכתירו אותו כיצירת מופת מבריקה.
נוסף ליצירתו הענפה של שפירו, הוא קנדידט למשרת פרופסור באוניברסיטה למדעים (ELTE), ובאמתחתו רשימה ארוכה של פרסומים אקדמיים. שפירו, מומחה לשפות סלביות, פרסם במשך השנים רשימות עיתונאיות רבות, ואלה אף קובצו לספר.
שפירו זכה בהונגריה ב-15 פרסים, ובהם בפרס קושוט (Kossuth, המקביל ההונגרי לפרס ישראל) וגם בפרס ספרותי חדש שהוענק לו לראשונה, על ספרו שבי.
ספריו ראו אור בהוצאת הספרים Magvetö, אחת ההוצאות הוותיקות, הגדולות והיוקרתיות בהונגריה, שברשימתה רבים מסופריה הגדולים של הונגריה, מן הקלסיקנים עד הכישרונות הצעירים של ימינו.

אירוע לכבוד הסופר והמחזאי ההונגרי ג'ורג' שפירו
ביום חמישי 14.2.2013 בשעה 17:00 בקפה תיאטרון הקאמרי

כרטיסים בקופת התאטרון הקאמרי, בטלפון: 03-6060960.
מחיר כרטיס: 20 ₪. למנויי הקאמרי הכניסה חופשית, בהזמנה מראש במחלקת המנויים של התאטרון.

 מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים