אחינועם ניני שרה לליאור

ליאור וישינסקי, שנפל לפני 8 שנים בציר פילדלפי, היה ילד של תיאטרון. קרן ליאור, המנציחה את שמו, פועלת לקרב את חיילי צהל לתרבות ואמנות. בשבוע הבא תקיים הקרן את אירוע ההתרמה השנתי שלה, בהשתתפות אחינועם ניני

 206495_436

שרים לליאור, מופע ההתרמה החגיגי לקרן ליאור בתיאטרון הקאמרי, הפך כבר למסורת. מדי שנה, כבר שש שנים, מתגייסים מיטב האמנים לשיר לזכרו של החייל ליאור וישינסקי ולגייס תרומות לקרן על שמו, לקירוב חיילי צהל לתרבות ואמנות.
ליאור וישינסקי זל, בנם של השחקנים שלמה ואסנת וישינסקי, נהרג בציר פילדלפי ברצועת עזה ב-12 במאי 2004. הקרן שהוקמה לזכרו מחלקת מדי שנה 15 מלגות ללימודי אמנות לחיילי צהל, ותומכת בקידום מפעלי תרבות לחיילים בשירות סדיר.
ההנצחה של ליאור דרך קרן לתרבות ואמנות היתה רעיון של חברי המשפחה ולא רק שלי, אומר שלמה וישינסקי, אביו של ליאור. זה חיבור טבעי כי ליאור היה ילד של תיאטרון. הוא גדל על הבמה, והסתובב מאחורי הקלעים, עם אחותו דנה, מאז שהיה פעוט. לפעמים, כשלא היה בייביסיטר, הם היו מגיעים להצגה.
השנה תופיע בערב ההתרמה של הקרן הזמרת אחינועם ניני, במופע ארץ שיר, בהשתתפות גילי דור ורביעיית מיתר. במהלך הערב יוקרן גם סרטון לזכרו של ליאור, שיסקור את פעילות הקרן בשנה החולפת. אמו של ליאור, אסנת, תקרא דברים לזכרו ואחותו דנה תשיר גם היא. כשאנשים מגיעים למופע, הם מנציחים את ליאור שזה נורא יפה ומחמם את הלב, וגם תורמים לחיילים, מזכיר שלמה.

a_500_499

הקאמרי והקרן בעצם אימצו את חיילי צהל, והקרן הפכה ל'פירמה' בצבא. כל הכסף שאנחנו אוספים הולך נטו לצהל, מספר וישינסקי. במסגרת הפעילויות שלנו אנחנו מסבסדים הצגות בתיאטרון לחיילים במסגרת 'תרבות יום א''. לא תמיד אנחנו מביאים את החיילים לתיאטרון – לפעמים הוא מגיע אליהם. אנחנו יוצאים לערבי תרבות ביחידות השונות, מביאים אל החיילים הרצאות ומופעים, שהם כולם תרומה של התיאטרון. הקמנו גם ספריות בכל מיני יחידות, בין השאר ביחידת 'יהלם' שבה שירת ליאור. גילינו שהחיילים, במיוחד ביחידות מרוחקות, נהנים מספרות יפה. 

המופע אחינועם ניני שרה לליאור יתקיים ביום שלישי הבא, 18 בדצמבר, ב-20:30 באולם קאמרי 1. כרטיסים למופע יעלו  250, 500 או 1,000 שקל. כל ההכנסות קודש לקידום מטרות הקרן.
לפרטים נוספים לחצו כאןמערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים