אורזי מזוודות נוסעת לסין

ההצגה אורזי מזוודות מאת חנוך לוין תפתח את הפסטיבל הבינלאומי של תיאטרון האמנויות של העם בבייג'ינג, סין בחודש מרץ הקרוב.  
התיאטרון הקאמרי הוזמן להציג ב- Beijing People’s Art theatre  בעיר בייג'ינג, בסין במסגרת פסטיבל שנקרא ממיטב ההצגות בעולם המתקיים מידי שנה. הפסטיבל מציע מסגרת לדיאלוג תיאטרוני חוצה גבולות וחושף את התיאטרון בסין, שהיה מנותק עד לאחרונה מהתיאטרון המערבי והתיאטרון העולמי, להשפעות הדדיות.

זהו ביקורו החמישי של התיאטרון הקאמרי בסין: קדמו לכך שלוש מסעות של ההצגה אשכבה לבייג'ינג, ומסע ההצגה המלט לשנחאי.
אורזי מזוודות מאת חנוך לוין, בבימויו של אודי בן משה, תציג שלוש פעמים, בתאריכים 4-5-6 במארס, מידי ערב בשעה 19:30 .
ההצגה תוצג בשפה העברית בליווי כתוביות לשפה הסינית. המסע לסין הוא בסיוע משרד החוץ וקשתום.
השנה יארח הפסטיבל את התיאטרון הקאמרי עם ההצגה אורזי מזוודות ואת תיאטרון גשר עם ההצגה דון ז'ואן.
 
1021427612_436_01
                                               קטע מתוך ההצגה אורזי מזוודות

בהצגה אורזי מזוודות מאת חנוך לוין, בבימויו של אודי בן משה ומוסיקה מקורית מאת קרן פלס בהצגה משתתפים 20 השחקנים: רבקה מיכאלי, תיקי דיין (שמחליפה את רוזינה קמבוס זל)  אבי גרייניק, אסף פריינטא, אודי רוטשילד, אודליה מורה מטלון, אוהד שחר, אילנה באואר, תמר קינן, אסתי קוסוביצקי, גילת אנקורי, יניב ביטון, רבקה הגור, יואב לוי, מוטי כץ, עזרא דגן, רבקה מיכאלי, רובי מוסקוביץ, שירי גדני, דניאלה וירצר, יוסי טולדו.
 
חנוך לוין סיכם במילים ספורות את הקומדיה האוורירית שלו במילים הבאות:
אורזי מזוודות הוא מחזה בן זמננו ומקומנו, המכיל שש משפחות, חמישה אוהבים, שלוש רווקות, תשעה נפטרים, שמונה הלוויות, ארבע אלמנות, שלושה אמריקאים, אחת עשרה מזוודות, תינוק, הומוסקסואל, זונה, מגמגם וגיבן – כולם מאד לא מאושרים, אבל מאד משעשעים. 
 
  
Beijing People’s Art theatre

תיאטרון האמנויות של העם בבייג'ינג נוסד ב12 ביוני 1952 עי מחזאי Cao Yu  שהיה לנשיא הראשון של התיאטרון.  התיאטרון נחשב לתיאטרון לאומי ויחודו בסגנון אמנות ייחודית. מאז הקמתו, התיאטרון העלה יותר מ-300 הפקות בסגנונות שונים ומגוונים, בבית ובחוץ.
בשנות ה50- וה-60, התיאטרון בנה את המוניטין שלו  בהעלאת  יצירות של ענקי הספרות הסיניים:
גואו מורואו,  Guo Moruo  לאו שה Lao She, קאו יו Cao Yu וטיאן האן Tian Han. ויחד העלה הצגות מתוך הרפרטואר העולמי הקלאסי והמודרני כמו  הקמצן.

untitled8_500
                                                 תיאטרון האמנויות של העם בבייג'ינג 
 
החל בשלהי שנות השישים, ניהל את התיאטרון אמן התיאטרון הסיני הנודע Jiao Juyin  שאסף סביבו קבוצה של שחקנים ואמנים כמו Yu Shizhi, Diao Guangtan, Zhu Lin, Tong Chao.
במשך השנים פיתח התיאטרון קבוצה של שחקנים צעירים ומוכשרים שמופיעים בהצגות הרפרטואר משנת 1980 וזכו בהרבה פרסים מקומיים ובינלאומיים. בין ההפקות שזכו בפרסים: מחזות סינים מקוריים ומחזות זרים בינהם: הביקורת של דירנמאט, אמדאוס של שאפר, ומותו של סוכן של ארתור מילר.
 
בשנת 1980, נסעה ההצגה בית התה  למסע הופעות בגרמניה, צרפת ושווייץ  והדרמה הסינית התקבלה בסקרנות רבה. לאחת מכן יצאה ההצגה והצגות נוספות למסע הופעות ביפן, אמריקה, קנדה, סינגפור, קוריאה, מצרים, אירלנד, הונג קונג ומקאו.
 
בשנים האחרונות Beijing People’s Art theatre יצר סגנון ייחודי לו המשלב ריאליזם עם אסתטיקה המבוסס על הזהות והתרבות הסינית.
לתיאטרון יש שלושה אולמות: התיאטרון הגדול, התיאטרון הקטן והתיאטרון הניסויי.
בתיאטרון יש מרכז ייצור עם צוות מקצועי שמכין את התפאורות, התלבושות והאביזרים בעבור התיאטרון וגם  בעבור תיאטראות אחרים.
בקומה הרביעית מעל האולם הגדול קיים המוזיאון הראשון לתיאטרון בסין בגודל של 1,300 מר שנפתח לקהל  הרחב בתחילת 2007. במוזיאון ישנן תערוכות עם אוסף עשיר של תמונות, מחזות, מודלים, אביזרים של תיאטרון המאפשרים לימוד ומחקר. המוזאון מציג את ההיסטוריה של התיאטרון מתוך התייחסות לגיבורים שלו ולקשר החשוב בין התיאטרון לצופים.

3_4368_01
תיאטרון האמנויות של העם בבייג'ינגמערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים