גרסת השחקן – עדי ארד

 

אניעדי ארד, במקור מחיפה, נשואה לנימרוד.

 

אבל אני גם – שחקנית וזמרת, כותבת למגירה, אוהבת לצלם ולטייל במקומות רחוקים.

 

ידעתי שאני שחקנית כש... – מן הרגע שראיתי בפעם הראשונה תיאטרון כילדה היה ברור לי כי אני רוצה לקחת חלק בקסם הזה.

 

תחנות בימתיות – בבית הספר "חוגים" בחיפה הייתי בלהקת נוער ובמגמת תיאטרון. בגיל 15 השתתפתי בהפקה "יוסף וכותונת הפסים" של פשנל. בצבא שירתּי בלהקת חיל הים, ומיד לאחר שהשתחררתי הלכתי ללמוד בבית צבי. השתתפתי בהרבה הפקות מסחריות ומחזות זמר (קרואלה דה-וויל ב-"101 דלמטים" ומורגנה המכשפה ב"המלך ארתור"). שיחקתי בתיאטרון הספרייה ובתיאטרון המדיטק. בניו-יורק השתלמתי במחזות זמר ב-Manhattan School of Music. בשלוש השנים האחרונות אני בתיאטרון הקאמרי. אחת הסיבות שאני שמחה לעבוד בקאמרי היא שהרפרטואר שלו מאוד מגוון.

 

היום על הבמה – ב"גטו", שרצה כבר שלוש שנים ועברה את ההצגה ה-300, בה אני משחקת את ליובה ואת הרופאה, וב"הם יורים גם בסוסים", בה אני משחקת את שירלי.

 

השראות תיאטרליות – קייט בלנאשט, הלנה בונהם קרטר, מריל סטריפ ובט מידלר. אני מאוד מתחברת לבט מידלר בגלל היכולות שלה לשיר היטב וגם לשחק.

 

תפקיד נחשק – יש הרבה. כל תפקיד שמאתגר אותי, שכתוב טוב, ומאפשר לי לחשוף עוד צד ולגלות משהו חדש על עצמי.

 

כשיורד המסך – מורידה את הפאה ואת האיפור. בדרך כלל אני עולה על האופניים ונוסעת הביתה לגבר שלי ולפעמים מתאמנת על הפסנתר ובעיקר שמחה ומודה שאני עוסקת במה שאני אוהבת, כי זה לא ברור מאליו.

 

מוטו לבמה – הבמה זה מקום מקודש, תמיד להיות סופר מקצוענים, כבוד והקשבה לפרטנרים ובעיקר כל הזמן להמשיך ללמוד ולשכלל את היכולות. אני חושבת כי הדבר הכי קשה על הבמה זה כשאתה מגיע למספר גבוה של הצגות, ובכל זאת לעשות את ההצגה כאילו אתה עושה אותה בפעם הראשונה, למרות שעשית אותה כבר 300 פעם.

 

אמונות טפלות – נכנסת לקאמרי ברגל ימין ולא מתחילה הצגה לפני שאני עושה חימום פיזי וחימום קולי.

 

ההצגה "הם יורים גם בסוסים" – קופרודוקציה של תיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה – מבוססת על ספרו של הוראס מק'קוי, ומציגה תחרות ריקודים אכזרית הנערכת בעיצומו של השפל הגדול בארצות הברית, בה המשתתפים רוקדים ללא הפסקה במטרה לזכות בפרס כספי. עדי ארד מגלמת בהצגה את שירלי, אחת המתחרות, כששותפה לריקודים הוא רמי ברוך, בתפקיד הארי החייל.

 

איך העבודה על הצגה בה לא מפסיקים לרקוד?

האתגר שלקחו על עצמם הבמאית דדי ברון והמחזאי שלומי מוסקוביץ זה לקחת סרט קאלט משנות ה-70, לעבד אותו להפקה בימתית ולהעביר את החוויה של חודש וחצי של מרתון ריקודים אכזרי לשעה וחצי על הבמה. החזרות היו מאוד פיזיות ולרגעים הפך חדר החזרות למעיין תוכנית ריאליטי... כולנו נכנסנו לכושר מאוד גבוה, אנחנו לא מפסיקים לרקוד לאורך כל ההצגה וזה משמח לגזרה... בשבילי זו הייתה חוויה שונה מכיוון שתוך כדי ריקוד מתרחשות הסצנות. אני מקווה ומאמינה כי הקהל שבא לצפות בהצגה מקבל חוויה אחרת. בנוסף קיבלתי פרטנר נפלא, רמי ברוך, שעבדתי איתו גם ב"גטו". כיף וכבוד גדול לשחק לצדו. וכמובן שיש את שלמה בראבא שלא מפסיק להצחיק ולהפתיע, ובכלל קאסט גדול ומגובש. אני מקווה להמשיך להשתמש במתנה שניתנה לי לרגש ולשמח אנשים, כי זאת זכות גדולה.עדי ארד עם רמי ברוך ב"הם יורים גם בסוסים" (צילום: אופיר אוחיון)הם יורים גם בסוסיםעדי ארד (צילום: מיכל רותם)
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים