גרסת השחקן – יואב לוי


מה היה הרגע בו יואב לוי הבין שהוא שחקן? מה מיוחד בשכבה שלו מבית צבי? מה הכלב שלו עושה בחזרות בתיאטרון הקאמרי? התשובות לכל השאלות הללו ולעוד רבות – בפנים

 

אני – שונא להתראיין.

 

אבל אני גם – אוהב לדבר הרבה.

 

ידעתי שאני שחקן כש... – התחילו לשלם לי על זה.

 

תחנות בימתיות – הפעם הראשונה שלי על במה הייתה בצבא, כשבאיזשהו ערב עשיתי חיקויים של כל המפקדים, החיילים והחברים. נראה לי שהניצוץ נדלק שם. אחר-כך למדתי משחק בבית צבי, ואני בקאמרי מאז שסיימתי שם שנה ג', כבר 12 שנה. זה התיאטרון המקצועי היחידי ששיחקתי בו. הגעתי לקאמרי יחד עם איתי טיראן, שלמד איתי בכיתה, ואנחנו כבר 15 שנה ביחד, בבית הספר ובקאמרי. בכלל, זו הייתה כיתה מאוד מיוחדת, שכללה בין השאר גם את אסף סולומון, אביב זמר, גיל וינברג, אסף פריינטה, טל וייס, גור קורן, עומר עציון ועוד שחקנים מאוד מוכשרים, חלקם משחקים בקאמרי עד היום. אלו חבר'ה טובים, חבר'ה מאוד מגובשים, בסך הכול שכבה מאוד משובחת.

 

היום על הבמה – "איש קטן, מה עכשיו?" שביים חברי איתי טיראן, הצגה שאני מאוד אוהב. אפשר למצוא אותי ב"סיראנו דה-ברז'ראק" המצוינת, בתפקיד הרוזן דה-גיש, בבימוי גלעד קמחי המוכשר. אני חושב שזאת אחת ההצגות הטובות שיצא לי לשחקן בהן אי-פעם. אפשר לראות אותי ב"תעלת בלאומילך". עכשיו אני בחזרות למחזה "איבנוב" של צ'כוב בבימויו של ארתור קוגן, שהיה המורה שלי בבית צבי. בהצגות שאני משתתף בהן יש אווירה מאוד משפחתית, מאוד אינטימית ומאוד כיפית.

 

השראות תיאטרליות – חנוך לוין, נסים אלוני, שייקספיר כמובן, צ'כוב, הנריק איבסן, ברכט, יהושע סובול ועוד.

 

תפקיד נחשק – תפקיד טוב. זה תפקיד נחשק בעיניי.

 

כשיורד המסך – הולך לשתות משהו.

 

מוטו לבמה – על הבמה עשה הכול רגיל, כמו בחזרות.

 

אמונות טפלות – יש לי אחת: לא להשאיר מגש פיצה ללא השגחה ליד דודו ניב.

 

יואב לא מגיע לחזרות בתיאטרון הקאמרי לבדו, שכן לרוב הוא מגיע אליהן ביחד עם כלבו. זה נוכח בחזרות, צופה בהן ולפעמים גם מנסה לקחת חלק פעיל.

 

ספר עליו קצת
קוראים לו פרימו, שבלטינית זה "ראשון", כי הוא הכלב הראשון שלי. באופן אירוני יצא שקוראים לו פרימו לוי, בגלל שם המשפחה שלי. הוא עצמו גם קצת אובדני ואני מקווה שהוא לא יקפוץ מהגג איזה יום. הוא מאוד אוהב לבוא לתיאטרון ומאוד אוהב לראות חזרות. הוא מכיר את כל התפקידים ב"בלאומילך" והוא יכול להחליף כל אחד בכל זמן נתון אם יצטרכו מחליף.

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים