נדחה הערעור בעניין "עוץ לי גוץ לי"

ביום שני 30.3.15 נדון בביהמ"ש העליון (הרכב: יורם דנציגר; ניל הנדל; צבי זילברטל) הערעור שהגיש פרופ' יוסי יזרעאלי נגד התיאטרון הקאמרי בעניין "עוץ לי גוץ לי"

 

ערעורו של פרופ' עזריאלי נדחה. השופטים המליצו למערער למשוך את הערעור כדי להימנע מספיגת הוצאות וזאת לאחר שהבהירו כי אין בסיס משפטי לערעורו.

 

בכך אושרו למעשה כל הקביעות העקרוניות של כב' השופטת ענת ברון (אז שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב וכיום שופטת בית המשפט העליון) אשר דחתה לפני כשנה את תביעת יזרעאלי במלואה וקבעה כי אין לו זכויות יוצרים ב"עוץ לי גוץ לי" וכן קבעה כי הבימוי של רוני פינקוביץ, אשר המחזמר בבימויו מוצג בהצלחה רבה בקאמרי מאז שנת 2002 ועד היום, הינו בימוי מקורי. הקאמרי הסכים להמשיך כבעבר את מתן הקרדיט לצרכי כבוד שהוא נותן יוסי יזרעאלי בגין הגרסה המקורית להצגה מ-1965.

 

בדיון נכחה בתו של הסופר והמשורר אברהם שלונסקי ז"ל, גב' רות אשל שלונסקי שהינה בעלת הזכויות לעזבונו של שלונסקי. כמו כן, נכח בדיון הבמאי המוערך רוני פינקוביץ, בנוכחות משפחתית מלאה (אשתו ושתי בנותיו). את התיאטרון הקאמרי יצג עו"ד עפר שחל אשר משמש כיום כיו"ר הוועד המנהל של התיאטרון. את יזרעאלי יצג עו"ד יעקב אפלפלד.

 

נעם סמל, מנכ"ל התיאטרון, אמר בתום הדיון: "'עוץ לי גוץ לי' ממשיך להציג אצלנו, וימשיך לעוד שנים רבות בבימוי הנפלא והמקורי של רוני פינקוביץ. אני שמח שהסאגה המשפטית שמלכתחילה הייתה מיותרת הינה מאחורינו וכי טענות יזרעאלי נדחו סופית ותמה הפרשה. בזמנו הסכמנו כמחווה ובהסכמתו האצילית של רוני פינקוביץ, להעניק ליזרעאלי קרדיט של כבוד כמקובל וכנהוג וכמובן שנמשיך בכך".מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים