הקאמרי יארח את ההצגה "טאץ' ווד"

התיאטרון הקאמרי יארח ביום שלישי, 21.4 בשעה 12:00 בצהרים, ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, את ההצגה "טאץ' ווד"

 

כתיבה ומשחק: שמוליק קלדרון

בימוי ועריכה: רות דייכס

 

"טאץ' ווד" היא הצגת יחיד של שמוליק קלדרון. זהו מונולוג אותנטי של "כל אדם" או "כל ישראלי". בנימה מינורית מגולל קלדרון סיפור אישי מאוד, בלי סנטימנטליות או פאתוס. זהו תיאטרון נטו, שחקן מול קהל. ההצגה הוצגה לראשונה לפני 20 שנים (ההצגה הראשונה עלתה בצוותא ב-27 בדצמבר 1994).

 

על ההצגה

קלדרון, שחקן תיאטרון בשנת 73', מוצא עצמו לפתע, כמו רבים מבני דורו, בעיצומם של קרבות מלחמת יום כיפור. במהלכם, מתרחש מפגש סוריאליסטי בינו לבין הדמות אותה גילם על הבמה קודם לפרוץ המלחמה, חייל קרבי בשם יונתן. קשר מיוחד נרקם בין איש המילואים הג'ובניק לבין החייל, הפורש עליו את חסותו. בגלל החלטה גורלית אחת נשאר קלדרון מאחור בעוד יונתן נשלח לקרב אבוד.

 

המלחמה מסתיימת וחייו של קלדרון נכנסים לתקופת תרדמה, הדחקה, ניסיון לחזור לשגרה, לשרוד. עשרים שנה חולפות. במסגרת ניסיון לשנות את מהלך חייו פונה קלדרון ללימודי תרפיה באמנות. והנה חוזרת הפרשה הנושנה ומתקיפה בעוצמה מכל עבר. בכוחה של איזו מקריות מדהימה, האופיינית כל כך לממדים הקטנים ול"צפיפות" של החיים במדינת ישראל. באופן אירוני, הכל מתחיל בזוג עיניים מוכר. אחר-כך מסתבר שאנשים שונים בסביבתו מחוברים אף הם לאותו סיפור. מצב מוכר כ"כ, שהרי כולנו דמויות באותו מחזה שנקרא המציאות הישראלית. המציאות כופה עצמה על קלדרון להתחבר שוב לרגשותיו, להתמודד עם מה שהודחק, לסגור מעגלים, ואח"כ – לספר. לשוב ולספר את סיפורו של אותו צומת עצבים רדום בחיינו, מלחמת יום כיפור, ששולח גרורותיו אל ההווה. זוהי נגיעה בזיכרונות הקיבוציים של כולנו. המיתוסים הישראלים השחוקים מקבלים חיוניות חדשה ומעמד טרנסצנדנטי. הצגה שנשארת עם הצופה הרבה זמן.

 

לעמוד ההצגה "טאץ' ווד"מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים