ריאיון עם תחיה דנון

"תמיד הערב הראשון בתיאטרון הוא הפתעה", אומרת תחיה דנון, המשחקת בהצגה "חולה אהבה בשיכון ג'" שתעלה בקרוב בתיאטרון הקאמרי. בואו לשמוע למה ההצגה הזו הולכת להיות טובה, על תפקידים קטנים ועל המשחק עם הבת שלה על אותה הבמה | צילום: שמחה ברבירו

 

"אני נהנית כי אני נהנית להופיע", מסבירה תחיה דנון את ההנאה שלה מהמשחק בהצגה "איבנוב" למרות שאין לה "יותר מדי אחריות" בהצגה הזאת, כלשונה. ההצגה "איבנוב", שכתב אנטון צ'כוב וביים ארתור קוגן, מספרת על ניקולאי איבנוב (איתי טיראן, שגם לקח חלק בתרגום והעיבוד), אדם השרוי בדיכאון קליני ובחובות כבדים. כדי לנסות לברוח קצת מהדיכאון הוא מנסה למצוא מעט בידור אצל חבריו, משפחת לבדייב, שהם גם בעלי החוב שלו, המארחים אצלם תמיד חבורה עליזה של טיפוסים שונים ומשונים. בהצגה, תחיה מגלמת את אבדוטיה, אחת מהאורחים של לבדייב, הנהנית מעישון ומשחקי קלפים.

 

"תמיד נעים לגלם טיפוסים של צ'כוב", היא ממשיכה. "זה תפקיד צבעוני, קטן ויפה והוא משרת את המחזה. העבודה עם הבמאי ועם השחקנים הייתה עבודה נפלאה ויצירתית, ואני תמיד נהנית להופיע עם אנשים כל כך מוכשרים ויצירתיים, אז בטח שאני נהנית".

 

בחודש הקרוב תעלה בתיאטרון הקאמרי ההצגה "חולה אהבה בשיכון ג'", עיבוד לבמה של הסרט האהוב (וזוכה פרס אופיר לסרט הטוב ביותר לשנת 1995) של שבי גביזון, שיבוים על-ידי עדנה מזי"א. ההצגה מספרת על ויקטור (שלום מיכאלשווילי), המתאהב בבחורה החדשה שהגיעה לגור בשכונה, מיכאלה, וזו לא נענית לחיזוריו. בהפקה זו תחיה תגלם את אמו של ויקטור.

 

מדובר בעיבוד לסרט אהוב מאוד ומצליח. אין חשש שישוו את מה שתעשו לסרט?

"אני לא רואה בזה חשש. ללא ספק ישוו את זה לסרט, משום שהמחזה והתסריט הם מאוד דומים אם הם לא בדיוק אותו הדבר. אבל, זו השוואה שעושים בין קולנוע לתיאטרון, כשזו מדיה אחת וזו מדיה אחרת".

 

מי שעוד משחקת בהצגה היא בתה של תחיה, הגר דנון, בתפקיד אוולין ובתפקיד מוכרת בחנות וידאו.

 

"זו הפעם השנייה שלנו ביחד על הבמה", מספרת תחיה. "זה תענוג גדול. לצערי אין לנו סצנות משותפות ביחד, אבל בפעם הבא בטוח יהיו".

 

ואיך העבודה עם שאר השחקנים?

"הם כולם שחקנים מאוד מוכשרים וצעירים, והם גם אנשים טובים, וזה מאוד נעים ומחבר וכיף ככה לבוא לחזרות. אני בטוחה שגם יהיה כיף לעשות את ההצגה. יש שחקנים שהתוודעתי אליהם לראשונה, כמו שלום מיכאלשווילי, שהוא אדם מקסים, מוכשר ובעל הומור חם. וככה גם כל האחרים. הם כולם צעירים ממני בהרבה. אני ועזרא דגן הכי מבוגרים שם, בהפרש של שלושים שנה, אבל כולנו שווים וכולנו אחד".

 

איך העבודה עם עדנה מזי"א?

"זו לא הפעם הראשונה שאני עובדת איתה. היא חברה של כולנו, היא תמיד משתפת אותנו והיא פרטנרית שלנו ואנחנו פרטנרים שלה, רק שלה יש יותר ביזנס על הראש מאשר לנו (צוחקת). היא מאפשרת לנו להתבטא מאוד בחופשיות והיא מאוד מעריכה אותנו, השחקנים, ואנחנו גם מעריכים ואוהבים אותה. אני תמיד שמחה לעבוד איתה".

 

איך התחושות לקראת עליית ההצגה?

"אנחנו כשחקנים דיי מוכנים, ועכשיו הגיבוש הוא יותר בתחום של האלמנטים האחרים, כמו תפאורה ותאורה. התחושה שלנו היא טובה. האווירה בחזרות היא טובה ונעימה אז בכל מקרה זכינו. המחזה יפה מאוד – הוא רגיש, אנושי, פיוטי ונוגע ללב – וגם יש מוזיקה נפלאה של כנסיית השכל, התלבושות נפלאות, התפאורה תהיה מאוד יפה, אז יש הרבה נקודות זכות להצגה הזו ויש לה סיכויים להיות הצגה מאוד טובה. אבל, אי-אפשר לדעת בתיאטרון, תמיד הערב הראשון הוא הפתעה ולעולם זה יהיה ככה".מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים