המושך בחוטים - עידן טמנו

את עידן טמנו לא ראיתם על הבמה, אבל את נוכחותו אתם מרגישים כשאתם צופים באחת ההצגות של תיאטרון הקאמרי. עידן הוא חבר ותיק – כבר תשע שנים – בצוות הטכני של התיאטרון, ובמסגרת התפקיד הוא מקים את התפאורות ומתפעל את ההצגות מאחורי הקלעים.

"אני אוהב את העבודה שלי", הוא מספר. "אני אוהב את ההצגות, להקים את התפאורות, לעבוד על הבמה ואני אוהב את הסביבה ואת החבר'ה".

איך הגעת לקאמרי מלכתחילה?
"עבדתי מחוץ לקאמרי וחבר הביא אותי לפה. ביום הראשון שהתחלתי לעבוד פה התאהבתי בצוות ובמקצוע. אחד האנשים שעבדתי איתם היה לייזר מנס, אחד מהאנשים שהקימו את התיאטרון, הוא אבי תיאטרון הקאמרי. הוא לימד אותי איך לשים את הבורג הראשון בתפאורה. היה לו המון ידע על תיאטרון, הצגות ותפאורות, ולמדתי ממנו הכול. מאוד אהבתי לעבוד איתו, ועכשיו הוא איננו. הוא הלך לעולמו לפני שנתיים".

אתה עובד הרבה בתיאטרון. אין לך חשק גם להופיע על הבמה?
"הציעו לי פעם אחת להופיע בקדמת הבמה, אבל סירבתי. הפיקו את ההצגה 'חגיגה' והציעו לי לשחק בה. הייתה לי מנוחה של שעתיים, ומישהי העירה אותי ואמרה לי 'אתה מתאים לי בול' והציעה לי לשחק, אבל אני סירבתי. מאז הסוכן שלי לא הציע לי עוד תפקידים (צוחק)".

ובכל זאת? אין שום רצון לשחק?
"אני אוהב לעבוד מאחורי הקלעים. אני מרגיש טוב שם מאחורה. זו חוויה כי אף פעם לא יצא לי לעבוד על הבמה עם שחקנים. ההנאה שלי היא כפולה, כי אני גם עובד וגם נהנה מההצגה".

אבל אתה רואה את ההצגה מאחורה.
"אני חושב שאם לא הייתי עובד במה לא הייתי רואה הצגות בכלל. העבודה הזו הכניסה אותי לעולם של הצגות ותרבות, כשפעם לא הייתי יודע בכלל מה זה".

ואיך החוויה של תפעול ההצגה?
"על הבמה אתה רואה את כל הלחץ של השחקנים ושאר אנשי הצוות, ככה שמדובר בחוויה. יש לי דינמיקה מאוד טובה עם השחקנים וגם עם אנשים ממחלקות אחרות, ככה שאני מאוד אוהב את העבודה הזו".עידן טמנו מאחורי הקלעים של "כנר על הגג"
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים