שלמה בראבא קרה לדבר מצחיק

המחזמר "דבר מצחיק קרה" מתרחש בתקופת רומא העתיקה ומספר על פסאודלוס, עבד תחמן וחסר מצפון הכמה לזכות בחירותו. לשם כך הוא עוזר לאדונו, הרו, לזכות באהובת לבו פיליה, קורטיזנה הנמכרת על-ידי הסרסור מרקוס לייקוס לגנרל גלוריוסוס. בהפקה הנוכחית מי שמגלם את פסאודולוס הוא שלמה בראבא.

איך הגבת כשהציעו לך להשתתף בהפקה?
"צחקתי... נזכרתי בשחקן זירו מוסטל ששיחק את זה בזמנו. שמחתי כמובן על ההצעה, כי אני מכור לצחוקים של קהל, ולרקוד ולשיר זה פריבילגיה".

את ההפקה הנוכחית של "דבר מצחיק קרה" ביים עמרי ניצן. בשביל בראבא זו הפעם הראשונה בה הוא עובד עם עמרי, אך הם נפגשו הרבה לפני כן.

"להזכירך", הוא מספר, "לפני 45 שנה, בסוף שנות השישים (אני מתחיל להישמע כמו הנודניקים מהפלמ"ח, 'זוכרים שגנבו תרנגולות בסלע האדום?'), פגשתי את עמרי לראשונה בקורס צניחה של להקת פיקוד מרכז. בין צניחה אחת לשנייה הבטחנו אחד לשני שנעבוד ביחד. ובאמת, תוך זמן קצר – 45 שנה – אנחנו עובדים ביחד לראשונה, כי הבטחות צריך לקיים! לי ולעמרי יש כימיה מיוחדת. אנחנו לא צריכים לדבר. נהניתי מכל רגע עם עמרי ואני כבר מחכה להפקה הבאה".

לצדו של בראבא יש קאסט שלם של כוכבים: עידו רוזנברג (הרו), רונה-לי שמעון (פיליה), אסף פריינטא (גלוריוסוס), רמי ברוך ועירית קפלן (בתפקיד סנקס ודומינה, הוריו של הרו), איתי טיראן (היסטריום, עבדה של משפחת סנקס) וגדי יגיל (מרקוס לייקוס). בשביל בראבא וגדי זו הפעם הראשונה שהם משחקים יחד.

איך זה לשחק עם גדי?
"נורא ואיום! לא רק שאני משחק איתו פעם ראשונה, אלא הוא גם איתי בחדר הלבשה, שזו האינטימיות האולטימטיבית. גדי יגיל הוא בן אדם בלי אגו, כולו אנרגיה חיובית, עלומים נצחיים. הוא כל כך נעים ואנושי שהצעתי לו ללכת לטיפול, כי זה לא הגיוני".

בהצגה משתתפים לא מעט אקרובטים מקצועיים, אך גם השחקנים היו צריכים ללמוד קצת אקרובטיקה: איתי טיראן על הטרפז, עידו ורונה-לי על "הטיסו המעופף" ובראבא היה צריך ללמוד לעוף.

אפשר להוסיף את התואר "אקרובט" לקורות החיים שלך?
"אחרי הריאיון הזה שעשית איתי אפשר להוסיף את התואר 'סופר' לקורות החיים שלך? מה אקרובטיקה? אני כולה עף באוויר לרגע. בחיים האמיתיים אני לא נוחת בכלל".

המחזמר מאפשר לשחקנים להסיר עכבות וקצת להתפרע על הבמה. איך החוויה?
"כל עכבה שאתה מסיר לטובה".

לעמוד המחזמר "דבר מצחיק קרה"שלמה בראבא ואיתי טיראן במחזמר "דבר מצחיק קרה". צילום: דניאל קמינסקישלמה בראבא ואיתי טיראן במחזמר "דבר מצחיק קרה". צילום: דניאל קמינסקיהמחזמר "דבר מצחיק קרה". צילום: דניאל קמינסקי
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים