ריאיון עם שירן לגזיאל

"אין מקום שאני מעדיפה להיות בו יותר מאשר הבמה", אומרת שירן לגזיאל, הדאנס קפטן של המחזמר "שיער". על החוויות, הקשיים והכיף שבעבודה על המחזמר המצליח – בפנים

 

אם אתם אוהבים את מחזות הזמר של התיאטרון הקאמרי יש סיכוי סביר שצפיתם בשירן לגזיאל באחד מהם. שירן – שחקנית ורקדנית – משחקת ומתפקדת כדאנס קפטן בשני הלהיטים המוזיקליים של הקאמרי, "קזבלן" ו"שיער". למרות שהיא בתחום המשחק עוד מאז שהייתה ילדה (קריינות רדיו ודיבוב), את הריקוד היא התחילה רק בגיל 15.

 

"לפני זה הייתי בחוגים של אמנויות לחימה ואגרוף תאילנדי. ככה זה כשגדלים עם אחים", היא צוחקת. "אבל מאז הייתי בלהקות מחול באלפי מנשה וכפר סבא והשתתפתי בלמעלה מאלף הופעות והפקות בארץ ובחו"ל. רק לפני שנה הופעתי על במת האירוויזיון בקופנהגן עם מיי פיינגולד (גם היא משחקת ב'קזבלן' וב'שיער'), והיום היא החברה הכי טובה שלי".

 

מתי הבנת שאת ומשחק זה משהו שנועד להיות?

"ב-1999 שיחקתי ב'אוליבר טוויסט'. זה היה המחזמר הראשון שהשתתפתי בו, ושם הבנתי שאין מקום שאני מעדיפה להיות בו יותר מאשר הבמה. סיימתי לימודי משחק ב-2012 בבית צבי. אני אוהבת ונהנית ממה שאני עושה. תמיד יש לאן להתפתח ולגדול ואני שואפת להתפתח גם בתיאטרון וגם מחוצה לו".

 

כאמור, שירן משתתפת כדאנס קפטן במחזמר "שיער" של הקאמרי, המחזמר מפורסם משנות ה-60 שעוסק בחבורה של ילדי פרחים (היפים), במערכות היחסים ביניהם, באורח חייהם וכמובן שגם בהתנגדותם למלחמת וייטנאם השנויה במחלוקת שהתקיימה באותה התקופה.

 

מה זה בדיוק אומר להיות "דאנס קפטן"?

"התפקיד שלי כדאנס קפטן מתחיל עם תחילת החזרות, ומתפקידי ללמוד את מהלך ההצגה כולה כולל הכל – חילופים, שינויים, דברים טכניים, כניסות ויציאות, תפאורה ומיקומים – וכל זה במקביל ללמידת התפקיד הספציפי שלי כחלק מהקאסט. אני מכינה ספר הצגה, בו רשומים כל הנאמברים כך שאם צריך לבצע חילוף או לעשות חזרה על במה שונה מבמת הבית הכל כבר מוכן ואפשר לנהל את החזרות במהירות וביעילות. אני בעצם עזר לכוריאוגרף. מהרגע שההצגה עולה מתפקיד הדאנס קפטן, בעזרת המפיק חיים סלע, לדאוג לשמור על ההצגה ברמה הכי גבוהה: אם יש מצב שמסך לא עולה, שרקדן נפצע או כל בעיה אחרת שעולה בזמן אמת, מתפקידי לטפל בבעיות האלו מבלי לפגוע ברצף של ההצגה ומבלי שהקהל שצופה יבין שיש קרייסס מאחורי הקלעים. באופן כללי, זה לדאוג שהקהל יקבל את ההצגה הכי טובה שיש".

 

איך הגבת כשהבנת שאת הולכת לקחת חלק ב"שיער"?

"ההודעה על ההשתתפות שלי לא הייתה פתאומית. זו הייתה החלטה שנרקמה בתהליך שהייתי שותפה אליו. היו אודישנים עם מאות רקדנים ושחקנים, אותם העברתי ביחד עם הכוריאוגרף של המחזמר אביחי חכם, וגם נבחנתי בעצמי. זה היה אודישן כפול בשבילי. בכל מקרה, אני תמיד שמחה לקחת חלק בפרויקטים גדולים, מורכבים ומאתגרים כמו 'שיער', עם יוצרים מאתגרים כמו אלו של הקאמרי".

 

מה איתגר אותך?

"באופן כללי העבודה ב'שיער' היא מאוד מאתגרת. יש במחזמר למעלה מעשרים נאמברים הכוללים שירה, ריקוד ומשחק, והוא גם יוצא דופן לעומת מחזות זמר אחרים שעולים בישראל. 'שיער' קבע רף חדש בכל הקשור לאיכות ולמורכבות של מחזמר. החודשיים של החזרות היו מאוד אינטנסיביים, של עבודה מתשע עד חמש, בהם עליי היה להיות ממוקדת ומדויקת. זה לא היה פשוט כי אלו רק חודשיים ללמוד בהם המון חומר מוזיקלי ותנועתי ולבצע אותו באופן הכי טוב שאפשר, ומעבר לכך כדאנס קפטן הייתי צריכה ללמוד הרבה חומרים שקשורים להפקה. אלו היו חודשיים בלי הרבה שינה, עם הרבה עבודה והורדה במשקל – זה היה כיף".

 

איך הייתה העבודה עם אביחי חכם?

"אביחי ואני מכירים מעל שבע שנים וכבר הלכנו דרך ארוכה ביחד ואני בטוחה שמחכים לנו עוד פרויקטים בהמשך. אנחנו חברים טובים גם מחוץ לבמה, ולעבוד עם חבר טוב שאני מעריכה את היצירה שלו זאת חוויה נהדרת, וזה גם יוצר ביננו איכות תקשורת ועבודה מאוד טובה. הוא יודע לסחוף אותי קדימה ולאתגר אותי. הוא מקצוען ברמה הכי גבוהה שיש. כדאנס קפטן אני מרגישה מאוד רגועה ובטוחה כי הוא תמיד שם אם צריך אותו ואני מרגישה שיש לי גב. הוא אף פעם לא עזב את ההצגה באמת".

 

המחזמר מקבל מחמאות מקיר לקיר. איך התחושה שלך כמי שלוקחת בו חלק?

"אני מאוד גאה להיות חלק מזה, ברמה האישית וברמה המקצועית. זה תמיד כיף כשמפרגנים לך על משהו שאתה עושה. גם לראות את הקהל בא ערב ערב ונסחף איתנו לשעתיים, נהנה ומתרגש, ולדעת שלי יש בזה חלק זו תחושה מדהימה ומאוד מספקת"."תמיד יש לאן להתפתח ולגדול". שירן לגזיאל (צילום: ליאור נורדמן) "אני תמיד שמחה לקחת חלק בפרויקטים גדולים, מורכבים ומאתגרים". שירן לגזיאל ב"שיער" (צילום: ליאור נורדמן) "אני מאוד גאה להיות חלק מזה, ברמה האישית וברמה המקצועית". שירן לגזיאל (במרכז) ב"שיער" (צילום: ליאור נורדמן)
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים