גרסת השחקן – סנדרה שדה

גרסת השחקן – סנדרה שדה

 


"אני אוהבת לקחת את הזמן", מעידה על עצמה סנדרה שדה, אותה ניתן לראות בימים אלו משחקת בהצגה "הפושעים החדשים" בתיאטרון הקאמרי. שמענו ממנה על התפקיד הראשון שלה, שלל שמותיה והמשחק באווירת מלחמה

 

אני סנדרה שדה.

 

אבל אני גם – סנדה, אנקה, גולדשטיין, סרגסקו וארנסברג. אלו כל השמות שהיו לי באופן רשמי בתעודת הזהות.

 

ידעתי שאני שחקנית כש... – הייתי בת שמונה ושיחקתי בטלוויזיה הרומנית. התפקיד הראשון ששיחקתי היה הציון 4, שזה ציון נכשל.

 

תחנות בימתיות – למדתי משחק באוניברסיטת תל-אביב, אחר-כך הייתי בתיאטרון הנוער ואחר-כך הצטרפתי לקבוצת הצעירים של תיאטרון חיפה בעין הוד. לאחר מכן הייתי שחקנית בתיאטרון חיפה ארבע שנים, משם עברתי לתיאטרון הבימה – שם דוד לוין הזמין לשחק עם עזיקרי את מריה ב"וויצק" – אחרי זה עברתי לתיאטרון הקאמרי, בו שיחקתי 17 שנה, אחר-כך חזרתי עוד פעם להבימה, בית ליסין, שוב הבימה ועכשיו שוב פעם בקאמרי.

 

היום על הבמה – ב"הפושעים החדשים", המחזה החדש של עדנה מזי"א בתיאטרון הקאמרי.

 

השראות תיאטרליות – חנה מרון ב"הדה גאבלר", ליאורה ריבלין כפוגרה ב"חפץ", ליא קניג ב"אמא קוראז'" ונולה צ'לטון כמורה דגולה.

 

תפקיד נחשק – יותר מדורינה ב"הפושעים החדשים"? אין, לא היה ולא יהיה.

 

כשיורד המסך – אני לא מורידה איפור ולוקח לי המון זמן עד שאני יוצאת מהתיאטרון. אני אוהבת להיות עצלנית, הכול אני עושה לאט, בפייד אאוט. אני אוהבת לקחת את הזמן.

 

מוטו לבמה – "כל יום מחדש".

 

אמונות טפלות – אין, למרות שלמדתי מגילה אלמגור שמנשקת את הבמה ולא מרשה לשרוק. אני מהרהרת בזה לפעמים, אבל לא הצלחתי להתמכר באמת.

 

כאמור, בהצגה "הפושעים החדשים" שכתבה וביימה עדנה מזי"א משחקת סנדרה את דורינה ספקטור, המנסה לצלוח את המשבר הכלכלי בזמן שבעלה אריה (אוהד שחר) מסרב לוותר על אורח חייו הבורגני, עד שערב אחד היא פוגשת בנעמי (רותי אסרסאי), נערת ליווי שמציעה לדורינה אופק כלכלי חדש ובלתי צפוי. חלק נרחב מהחזרות וההצגות הראשונות של ההצגה התקיימו כשברקע התקיים מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה.

 

איך היה לעבוד ולהופיע באווירה הזו?
אמר שייקספיר ש"כל העולם במה". אז, כשהבמה של החיים היא מאיימת וקשה, אני לוקחת חמש דקות כדי לעבור לבמת העולם הקסום של התיאטרון ואז שוכחת לרגע, יחד עם הקהל, את דאגות היום.

 

לעמוד ההצגה "הפושעים החדשים"פוסטר ההצגה "הפושעים החדשים" בתיאטרון הקאמריסנדרה שדה בהצגה "הפושעים החדשים" בתיאטרון הקאמרי
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים