תרבות בשבילנו אינה מותרות

 

צ'יץ': "תרבות בשבילנו אינה מותרות"

 

התיאטרון הקאמרי של תל אביב אבל יחד עם משפחת להט וכל תושבי תל-אביב-יפו על פטירתו של צ'יץ' (שלמה להט) אשר במשך כ20 שנות כהונתו, 1974 – 1993, כיהן כיו"ר מועצת הנאמנות של התיאטרון הקאמרי והיה בין האחראיים להידוק הקשרים הטובים והמסועפים בין הקאמרי לעיריית תל אביב

צ'יץ' אהב את האמנויות וטיפח אותן בכל הדרכים שעמדו לרשותו. הוא אהב מוסיקה בכלל ואופרה בפרט, הוא אהב תיאטרון על כל ביטוייו, הוא אהב מופעי מחול, והפך את תל אביב לעיר שוקקת, פעלתנית, לוהטת, שמציעה לתושביה מבחר מרשים ומרתק של מופעי תרבות לסוגיהם השונים והמגוונים. 
צי'ץ' וזיוה אשתו נכחו בכל הצגה, בכל קונצרט, בכל מופע אמנותי שתל אביב הציעה לקהלים שלה.

צ'יץ' הבין את החשיבות הטמונה בהפיכת תל-אביב-יפו על כל שכונותיה למקשה אחת, לעיר אחת. בתקופת כהונתו העלה הקאמרי בשיתוף עם תושבי שכונת התקווה את המחזמר "המלך ואני" באודיטוריום דוהל, כשיוסי גרבר מגלם את תפקיד מלך סיאם וילדי שכונת התקווה משחקים בתפקידי הנסיכים והנסיכות.

כיו"ר מועצת הנאמנות של התיאטרון הקאמרי היה קשוב לצרכיו של התיאטרון ועזר ככל יכולתו. הוא, למשל, סייע לתיאטרון לעשות שימוש בהאנגר שבמתחם נמל תל אביב הישן כאולם חזרות מרווח, ובכך לפתור בעיה לוחצת ומעיקה של חלל הולם לקיום החזרות השוטפות. 

כשעלה הרעיון של בניית מרכז תרבותי מיוחד במינו שיכנס תחת קורת גג אחת במשכן לאמנויות את האופרה ואת התיאטרון הקאמרי, אמרו לצ'יץ' שאין תקציב, אין כסף. על כך השיב: "לו הייתי מחכה שיהיה כסף כדי לבצע דברים בתל אביב הייתי מחליף בשנה שתי מרצפות... אם לא תהיה בארץ אמנות על רמה, מדינת ישראל לא תהיה אבן שואבת לעם היהודי. תרבות בשבילנו אינה מותרות, אלא נושא קיומי". 

צ'יץ', שכיו"ר מועצת הנאמנות של הקאמרי התלווה לתיאטרון באחדים ממסעותיו להופעות בחו"ל, 
הוא זה אשר יזם את מינויים של מנהלי  הקאמרי - המנכ"ל נעם סמל והמנהל האמנותי עמרי ניצן.

נזכור את האיש היפה הזה שכה היטיב עם כולנו!!   מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים