ריאיון עם שירי גדני


הקומדיה "דג מוסר", שכתבה מירי חנוך וביימה עדנה מזי"א ותעלה בכיכובם של אורלי זילברשץ וגיל פרנק, מספרת על משפחת כספי, שהעובדת הזרה הלא חוקית שלהם נהרגת באגף הלא חוקי של הבית שלהם, כשניסיונות המשפחה להסתיר את כל זה רק מביאה לחשיפה של עוד ועוד סודות ושקרים. בהצגה, שירי גדני מגלמת את רינת, השכנה של משפחת כספי.

מיהי רינת?
"רינת היא השכנה, שחיה בשכונה הנובורישית שמשפחת כספי גרה בה. נראה כאילו אין לה הרבה מה לעשות בחיים חוץ מלשרוץ בבית של המשפחה. היא הופכת לחלק מהסיפור, כי מאחר והמשפחה הלוותה לה פעם את העובדת הזרה לניקיונות, אז השאירו לה פתק על הדלת ממשטרת ההגירה. היא רוצה להיות חלק מהמשפחה, היא טובת לב, אבל היא באה בזמן לא טוב. היא מאוד חטטנית, אבל הכול בא מטוב לב ומרצון להיות חלק מהמשפחה הזאת. הדמות הזו כתובה קצת אחרת, ומאחר וזה מחזה מקורי יש המון מקום לשינויים ויש מקום להפוך את הדמויות ליותר קרובות אלינו. הייתה הרבה עבודה כדי להפוך את הדמות הזו למשהו שלי וכדי למצוא איך אני לא רק מבקרת את הדמות ואיך היא לא רק מעצבנת, אלא גם עושה את זה מטוב לב."

מה היה תהליך העבודה?
"מאחר וזה מחזה מקורי, ברגע שמתחילים 'לעבוד על הרגליים' נתקלים בכל מיני בעיות או בכל מיני דברים שלא הרגשנו כשקראנו את המחזה. מאחר והמחזאית נמצאת איתנו, שזה הכי נוח והכי כיף, אפשר לשנות תוך כדי, אפשר להפוך את זה ליותר קרוב אלינו, ליותר שלנו, שכל אחד יוכל להזדהות עם הדמות שלו. היה המון מקום לדבר הזה. בדרך כלל, כשעובדים עם מחזאות קלאסית או כשאין את המחזאי, אז יותר קשה, ופה זה יותר עבודה משותפת של כולנו. יש המון פתיחות לדבר הזה מצד עדנה ומצד מירי. יש כל הזמן שינויים, אנחנו נכנסים יותר ויותר לעומק, מגלים עוד רובד ועוד רובד, כל פעם רוצים להפוך את זה ליותר ויותר אמיתי, אמין, קולע, בועט, מפתיע."

איך העבודה עם הצוות?

"כולם אנשים מקסימים ממש. עדנה נותנת הרבה חופש לחפש, והכול מאוד קליל ונעים. הקאסט ממש מקסים ומפרגן. היה ממש כיף איתם. זו הייתה חוויה נעימה."

למי כדאי לבוא לצפות בהצגה?
"לכולם. לכל מי שאוהב הומור, גם אם זה הומור שחור. זה מחזה מקורי, מפתיע, מרגש גם, יכול להיות מצמרר אפילו, לא מתחנף, ובסוף זה יוצא מאוד מחתרתי. אז זה מתאים לכל מי שאוהב תיאטרון טוב, ו... מה זאת אומרת? לכולם."

שבוע הבא הבכורה. את מצפה לזה?
"כן, לגמרי. אני חושבת שאנחנו צריכים כבר קהל. אנחנו כבר שלושה חודשים רק עם עצמנו ואנחנו לגמרי מחכים לצאת עם זה החוצה."

לעמוד ההצגה "דג מוסר"ההצגה "דג מוסר" שירי גדני
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים