עמוס תמם שר לליאור

עמוס תמם עסוק מאוד בתיאטרון מאז שעלתה בקאמרי ההצגה "קזבלן".

מה הייתה התחושה להיכנס להפקה של נכס צאן ברזל שכזה?
"בהתחלה הייתה תחושה כי נכנסים לנעליים מאוד גדולות. אני לא צריך לספר לך איזה תפקיד יהורם גאון עשה ומה התפקיד עשה לו. אבל, היו אנשים מאוד חזקים בהפקה, ביניהם חלק מהיוצרים המקוריים וזה ניכר בכל הרמות – אמנותית, אישית, טכנית. צדי צרפתי עשה עבודה מדהימה כבמאי, הקאסט כולו מדהים, שלומי מוסקוביץ' עשה לזה עיבוד נפלא, וחיים סלע, המפיק שהוא נכס צאן ברזל. עד היום בהצגות, בסרטים, בסדרות ובכל מה שאני עושה, אני לא יודע מה תהיה התוצאה הסופית, אך כשעושים הכול מאהבה ונותנים הכול, הסיכויים יותר טובים. באמת נתנו כל מה שיכולנו, ולשמחתי זה פגע. אני חושב כי זאת הקלאסיקה הישראלית היחידה, בטח כמחזמר. אין לנו הרבה מחזות שהם ישראלים בדי.אן.איי שלהם. בעצם, אני חושב שזה המחזמר היחיד שהוא באמת ישראלי. אתמול היו לנו 720 בני נוער בהצגה, ואני רואה שהם שרים את השירים. אני מרגיש שאנו מחיים את הקלאסיקה הישראלית – את המוזיקה המדהימה של דובי זלצר ואת המחזה של יגאל מוסינזון – וזו הרגשה מאוד טובה. קיבלנו את הזכות להחיות קלאסיקה ישראלית ולשמחתי הצלחנו לעשות את זה בצורה כזו, שעכשיו אנחנו חוגגים 300 הצגות. חיים סלע אומר ש'"עוד מאה כבר יש"

בסוף השבוע, ישתתף במופע "שרים לליאור" - מופע ההתרמה השנתי של קרן ליאור על-שם ליאור וישינסקי. ליאור, בנו של השחקן שלמה וישינסקי (המופיע גם הוא ב"קזבלן"), נהרג בפעולה צבאית בשנת 2004, והקרן הנושאת את שמו נוסדה על-ידי המשפחה במטרה לקרב את התרבות לחיילי צה"ל.

מה התחושה להשתתף בערב כמו "שרים לליאור"?
"מרגש, וישי הוא סוג של אבא שלנו. הוא המבוגר, לא תמיד האחראי ומגיע עם הרבה הומור, הוא איש שאוהב את החיים, מביא לנו סנדוויצ'ים ומכין לנו אוכל. הוא מאוד מיוחד. הקשר ל'שרים לליאור' הוא יותר מלבוא ולהשתתף במופע. וישי זה איש ששנה וחצי אני פוגש כמעט כל יום. מעבר לזה, אני יכול להגיד מהקרבה אליו שקרן ליאור זו קרן שהיא מאוד חשובה ותומכת הרבה לחיילי צה"ל: אם זו פעם שחנכנו ספריה בבסיס שבו ליאור שירת, ואם זו הצגה שהחיילים נחשפים אליה בתרבות יום א'. קרן ליאור הביאה הופעות להמון חיילים. פעם ירדתי מטיסה ווישי אמר לי לבוא, אז הגעתי מהשדה והופענו אני, איציק כהן ומיי פיינגולד באיזה בסיס. כלומר, זו קרן שעושה המון והערב הזה הוא חוד החנית. זה חשוב שיש קרן כזו וזה חשוב להנציח את ליאור וישינסקי. החיבור הוא דרך וישי, ואני מרגיש שזו זכות להשתתף במופע הזה, בייחוד כשאני רואה מה הקרן הזו עושה."

למה כדאי לבוא למופע?
"קודם כל, אנחנו ניתן טעימה מקזבלן, גם כל הקבוצה יחד עם מיי פיינגולד ניתן סצנה ושני שירים, ואני אעשה שירים נפרדים. כמובן, יהיו עוד מופעים: אתמול הייתי בחזרה וראיתי את דן שפירא מפליא שם בצלילים של זוהר ארגוב. יהיו שם גם נתן דטנר, מיקי קם, רוני דלומי ועוד הרבה, ואני יודע שזה הולך להיות מופע ששווה לבוא לראות אותו. אבל מעבר לזה, שווה לבוא כי זו מטרה באמת נעלה – גם להנציח את ליאור וגם להמשיך את הדרך הזאת, להביא את התרבות לחיילים, לאנשים הצעירים. זה לעשות את שלנו לתרום את החלק שלנו בסיפור הזה."

לעמוד האירוע "שרים לליאור"עמוס תמם ושלמה וישינסקיעמוס תמם בחגיגות ההצגה ה-200 לקזבלןעמוס תמם ב"קזבלן"
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים