השטיחים של רוזינה

תערוכה לזכרה של השחקנית רוזינה קמבוס, שחקנית התיאטרון הקאמרי שנפטרה ב-2012, תוצג בגלריית החווה במסגרת פסטיבל אישה בתיאטרון חולון

 

בתערוכה יוצגו שטיחים רקומים, עבודת יד של קמבוס, לצד תמונות שלה, קטעים מסרטים והצגות בהם השתתפה ועוד. במשך 15 שנים רקמה קמבוס את השטיחים. הדוגמאות הן פרי דמיונה בהשפעות רומניות-בלקניות ודרום אמריקאיות ומושפעים גם ממלאכות-יד שראתה ברומניה, ארץ הולדתה. דרך השטיחים יצרה לעצמה היסטוריה, מסורת שהייתה ולא הייתה בו זמנית. השטיחים בתערוכה מוצגים באדיבות דורון עוז-עמי.

 

במסעותיה לחו"ל, בביקורים במוזיאונים, רוזינה תמיד נמשכה לאזור השטיחים. הצבעוניות של השטיחים והמוטיבים העממיים המופיעים בהם, מושפעים גם ממלאכות-יד שראתה ברומניה. היא רקמה בחוטי צמר על תשתית של בד פשתן, על פי דוגמאות שתכננה לה בראשה בפרטי פרטים ושרטטה על נייר, בקנה מידה. עבודה על כל שטיח נמשכה חודשים רבים.

 

רוזינה הייתה השחקנית הישראלית הראשונה שהייתה מועמדת בוושינגטון לפרס הלן הייז בקטגוריה של משחק יוצא דופן לשחקנית ראשית בהפקה זרה, על תפקידה בהצגה "השיבה לחיפה". בשנת 2010 זכתה בפרס שחקנית השנה בטקס פרסי אופיר על תפקיד משנה בסרט "הממונה על משאבי אנוש".

 

רוזינה קמבוס, ילידת רומניה, סיימה בית ספר למשחק בבוקרשט ב-1975 והיא עלתה לארץ בשנת 1983. בין השנים 84'-87' שיחקה בתיאטרון באר שבע ומשנת 1999 שיחקה בתיאטרון הקאמרי: דופה ב"קרום" (הפרס ע"ש אברהם בן יוסף), הדודה ב"דוניה רוסיטה", מירה ב"אקורדיונים", לילי צ'טרטון ב"טובים השניים", ליידי ב"המלביש", מתילדה ב"קוויאר ועדשים", מדלן ב"עיר הנפט", ריטה פון ויזל ב"נתניה", האומנת ב"האב", יפה ב"הכתובה", אנה ב"פרי אהבה", מרים גושינסקי ב"השיבה לחיפה", פרידה ב"שמו הולך לפניו", האומנת ב"רומיאו ויוליה", ביאנקה שוסטר ב"אורזי מזוודות". בטלוויזיה היא שיחקה בסדרות ובתכניות רבות, בהן: "זהו זה", "שכנים", "איצ'ה", "ספי", "עניין של זמן", "פלורנטין", "פלפלים צהובים", "משפחה לא בוחרים" ועוד. סרטי קולנוע בהם שיחקה: "סיפורי תל אביב", "מבצע סבתא", סרטי סטודנטים ורבים אחרים.

 

קטעי וידאו מהצגותיה יוקרנו באדיבות תיאטרון הקאמרי.

 

תאריכים ושעות פתיחת הגלריה:

9.3.15 יום שני, בשעות: 13:30-16:00

13.3.15 יום שישי, בשעות: 10:00-14:00

14.3.15 יום שבת, בשעות: 10:00-14:00

 

גלריית החווה בחולון - רח' הנחושת פינת רח' המלאכה, א.ת חולון

טלפון: 035596590

 

הכניסה לתערוכה חופשית, ללא תשלום

מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים