גרסת השחקן – רבקה מיכאלי

גרסת השחקן – רבקה מיכאלי

 

לקראת עליית ההצגה "הפושעים החדשים" בסוף החודש, תפסנו לשיחה קצרה את רבקה מיכאלי המשחקת בהצגה: "הבטן מתהפכת לקראת הבכורה", וגם שיר של אלתרמן ועל הרדיו

 

אני – רבקה מיכאלי, לשמחתי שחקנית בתיאטרון הקאמרי כמעט עשר שנים.

 

אבל אני גם – רבקה מיכאלי מהבידור, מהקומדיות, מהטלוויזיה ומהרדיו. יש לי תכנית רדיו שבועית ב-FM103.

 

ידעתי שאני שחקנית כש... – הקראתי את "מגש הכסף" של אלתרמן. נבחרתי להקריא ביום העצמאות השני של מדינת ישראל את השיר מול כל בית הספר.

 

תחנות בימתיות – כילדה, הייתי באולפן הילדים הירושלמי בהדרכת הבמאי אלף ארי וולף, שהעביר לנו שיעורי משחק. בצבא הייתי בגלי צה"ל ולמדתי באותו זמן בקבוצה קטנה אצל פאני לוביץ'. היא הייתה מורה מיתולוגית למשחק, והיום יש על שמה אולם בבית צבי. בסך הכול לימודי הדרמה שלי היו דיי מצומצמים. אחרי זה הייתי בעיקר ברדיו, וב-1960 הופעתי בתכנית רדיו של יצחק שמעוני. יוסף מילוא שמע אותי ולקח אותי לחמישיית הבנות בחיפה, כשנפתח שם תיאטרון המועדון. בתיאטרון ראה אותי יוסי בנאי, ואז הופעתי איתו בשתי תכניות. הסתובבתי בעיקר בתיאטרון המסחרי, כשכל הזמן שמרתי על עבודה קבועה ברדיו ובטלוויזיה. ב-1995 מצאתי את עצמי בתיאטרון הרפרטוארי, עם "הדוד מקייפטאון" של עדנה מזי"א שעלתה בתיאטרון חיפה. לפני כעשר שנים הגעתי לקאמרי עם ההצגה "אישה, בעל, בית" של שמואל הספרי, ובאמצע הייתי גם שנתיים בבית ליסין. תוך כדי העבודה בתיאטרון הקאמרי גם לקחתי חלק בהצגה בתיאטרון הספרייה, שמופיעה ועדיין מועלית מדיי פעם, שנקראת "מוטב מאוחר", עם אלברט כהן, אלכס אנסקי, אסף בן-לולו ואיתי.

 

היום על הבמה – נפרדתי בצער מההצגה "משפחה חמה", שרצה קרוב ל-600 פעם, של ענת גוב ובבימוי עדנה מזי"א, והתחלתי בשמחה את החזרות לקראת "הפושעים החדשים" מאת עדנה מזי"א ובבימויה.

 

השראות תיאטרליות – יוסי בנאי ואבנר חזקיהו.

תפקיד נחשק – אני לא חושקת בשום דבר. אני אוהבת מה שאני מקבלת, אותו אני בוחנת, ואם הוא נוח לי אני עושה אותו, וכשאני עושה אותו אני גם חוקרת אותו.

 

כשיורד המסך – בדרך כלל אני חוזרת הביתה, אבל אני לא מסוגלת ללכת לישון, אז אני רואה טלוויזיה, קוראת, פותרת תשבצים. לוקח זמן עד שאני הולכת לישון. לפעמים אנחנו יוצאים אחרי הצגה, אבל זה לא מה שהיה פעם, כשהיה מקום שכולם היו מתנפלים עליו כמו "כסית". אני לא חושבת שיש היום מקום כזה.

 

מוטו לבמה – להיות מרוכז, להקשיב לפרטנרים ולהיכנס בזמן.

 

אמונות טפלות – טפו, טפו, טפו אין לי אמונות טפלות.

ההצגה "הפושעים החדשים" שכתבה ומביימת עדנה מזי"א מספרת על זוג בורגני (סנדרה שדה ואוהד שחר) שכאשר פורץ משבר כלכלי צריך למצוא דרך להתמודד עם המצב החדש שנוצר. בהצגה, בתעלה החודש בתיאטרון הקאמרי, רבקה מיכאלי מגלמת את , אמה של דורינה, דמותה של סנדרה שדה.

 

מה הציפיות לקראת עליית ההצגה?
אני מקווה מאוד שההצגה הזאת תצליח, כי החומרים נפלאים וכל המרכיבים של העוגה הזאת מצוינים, וגם כשמסתכלים על התנור עושה רושם שזה בסדר. אבל, את התוצאה הסופית נדע רק ב-31 ביולי, ולכן כמובן שהבטן מתהפכת לקראת הבכורה. אני מאוד אשמח כשההצגה תצליח, ויש לה את כל הנתונים להיות מוצלחת.

 

לעמוד ההצגה "הפושעים החדשים"רבקה מיכאלי בהצגה "הפושעים החדשים" בתיאטרון הקאמרי
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים