המושך בחוטים - נועה דקל

חיפשתם הצגה בתאריך שנוח לכם? ראיתם הצגה של הקאמרי מחוץ לתל-אביב? בואו לפגוש את נועה דקל, אחת מהאנשים שעוזרים לזה לקרות. על האתגרים, הלחץ ועל מה שמחזיר לה את החיוך – בפנים

 

נכנסתם ללוח ההופעות של התיאטרון הקאמרי? מצאתם הצגה בתאריך שנוח לכם? הזמנתם את הכרטיסים? כדי שתוכלו לעשות את כל הפעולות האלו יש צורך במישהי שתקבע את מועדי ההצגות, וקוראים לה נועה דקל. נועה היא העוזרת של דפנה הררי, מנהלת השיווק של התיאטרון הקאמרי. העבודה הזו, שמאפשרת לכם להזמין כרטיס בפשטות ובנוחות, אינה פשוטה כלל.

 

"אפשר לדמיין חמ"ל מבצעים שכל יום וכל היום מטפל בכל ענייני התיאטרון הקשורים ללוח ההצגות והשחקנים", מתארת נועה. "בכל יום נתון יש לפחות שלוש הצגות בבית, בקאמרי, ועוד ארבע הצגות חוץ בכל רחבי הארץ. בגלל כמות ההצגות הגדולה יש הרבה שחקנים מחליפים ואופרציה ניהולית לא פשוטה. כל ממשקי הקאמרי עובדים מול המחלקה שלנו החל מהמחלקה הטכנית, תאורה וסאונד, לצד מחלקת ההלבשה האיפור, מנהלות ההצגה ועוד. כדי שכולם יעבדו בצורה הטובה ביותר לוח ההצגות והשחקנים חייב להיות מדויק ומעודכן כל הזמן. העבודה הינה מורכבת ותובענית, ולכן אחראית מאוד".

 

נשמע מלחיץ

"השעות הכי מלחיצות הן שעות הערב המוקדמות, לדעת שכל השחקנים הגיעו להצגות שלהם, שכולם הגיעו בשלום להיכלים, שההסעות יצאו בזמן ועוד מלא פרטים קטנים. אפשר להגיד שבשעה שמונה וחצי בערב, כשההצגות בדרך כלל מתחילות, אני חוזרת לחייך. יש לפעמים ימים פחות טובים בהם דברים קורים, אבל בדרך כלל הצוות המיומן של מנהלי המחלקות ומנהלות ההצגה פותרים את הדברים תוך כדי תנועה".

 

עם כזה לחץ, יש אהבה לתפקיד הזה?

"ברור שיש. אומרים שיש חיידק שנקרא תיאטרון, וברגע שהוא נכנס הוא לא יוצא. זה כיף גדול לעבוד במקום כל כך יצירתי ומלא אנרגיות, כל רגע קורה משהו. צריך לבקר כאן כדי להבין את זה".

 

מלבד קביעת לוח ההצגות של כל ההצגות ישנו גם החלק של שיווק החוץ, שמהווה את החלק המהותי של המחלקה, שפירושו מכירת הצגות להיכלי תרבות ואולמות ברחבי הארץ. התחרות לא פשוטה, אבל הודות למגוון ברפרטואר הקאמרי יש לתיאטרון יתרון בולט.

 

"אני שמחה לקחת חלק בהבאת הצגות איכות לכל חלקי הארץ, ואני מתכוונת לכל חלקי הארץ", אומרת נועה. "עשרות היכלי תרבות מתנסים ואולמות הפזורים מקרית שמונה שבצפון ועד אילת שבדרום".

 

מה יכול לעשות לך את היום בעבודה?

"מבחינתי הדבר הכי טוב שאני יכולה לשמוע זה קניין שמתקשר ביום שלמחרת ההצגה ומספר לי שכל הקהל שלו עמד על הרגליים ולא נתן לשחקנים לרדת מהבמה".

 

איך מגיבים האנשים כשהם שומעים על העבודה שלך?

"תמיד כשאנשים שואלים אותי היכן אני עובדת ואני עונה 'בקאמרי' אז יש מעין הבעת התפעלות. אנשים תמיד מספרים לי איזו הצגה הם ראו, כמובן מה הם חשבו והכי חשוב מה הם רוצים לראות. וגם האם אני יכולה לסדר הנחה או מקומות טובים".מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים