מיכאל אלוני חף מפשע

"הקהל יכול לצאת עם משהו קטן לחשוב עליו בסוף הדרך", אומר מיכאל אלוני על ההצגה "הפושעים החדשים" בה הוא משתתף. שמענו ממנו על ההזדהות עם הדמות שלו, על העבודה עם עדנה מזי"א, ולא שכחנו לשאול אותו גם קצת על "The Voice"

 

את מיכאל אלוני (30) תוכלו למצוא היום מתנהל בין שני מדיומים שונים: הוא גם משחק בהצגה "הפושעים החדשים" בתיאטרון הקאמרי וגם מנחה את תכנית הטלוויזיה "The Voice".

איך זה לשלב בין ההנחיה לבין המשחק?
"זה נהדר. בין עשייה עשירה של סדרות סרטים והצגות אני תמיד שמח לקפוץ שוב למשבצת המנחה. אני חושב ששחקן מביא איתו הרבה מאוד להנחיה, ושני הדברים מפרים אחד את השני. לא סתם אנחנו רואים היום הרבה שחקנים שמנחים תכניות טלוויזיה".

איך המפגש עם ארבעת המנטורים?
"זאת כבר העונה השלישית וכולם כבר מכירים מצוין, אז יש דינמיקה נהדרת. מוש בן ארי הוא תוספת מרעננת ונפלאה כאמן וכבן-אדם".

כאמור, מיכאל משתתף בהצגה "הפושעים החדשים" שכתבה וביימה עדנה מזי"א. בהצגה, דורינה ספקטור (סנדרה שדה) חיה יחד עם בעלה אריה (אוהד שחר) – שלמרות שמשכורתו קוצצה הוא מסרב להכיר במצב החדש שנוצר – ומטפלת באמה הדמנטית אנקה (רבקה מיכאלי), כשהיא מנסה לצלוח מיום ליום את המציאות הכלכלית הלא פשוטה. כך, עד שערב אחד היא פוגשת את נעמי (רותי אסרסאי), נערת ליווי הנמצאת בתחום כדי לממן את לימודיה, וזו מציעה לה הצעה כלכלית מפתה. בהצגה, מיכאל מגלם את עילאי, בנה של דורינה.

"עילאי הוא מוזיקאי שמסרב להתפשר על האמנות שלו", הוא מציג את הדמות. "הוא מסרב להתפשר עליה, למכור אותה, להפוך אותה למסחרית ולהרוויח ממנה כסף. בסופו של דבר, כדי להציל את האהבה שלו, הוא מוצא איזושהי פשרה בנושא".

ואיך היה לעבוד על הדמות הזו?
"הניסיון לא להתפשר על האמנות הוא משהו שהרבה אמנים היום מכירים, ככה שהקונפליקט הפנימי של הדמות מאוד מוכר לי מסביבתי הקרובה. מערכות היחסים בין הדמויות נרקמו במהלך החזרות, סצנה אחר סצנה, שכבה אחר שכבה, ולמעשה גם הצגה אחר הצגה. לדעתי אנחנו רק בתחילת הדרך עם ההצגה הזו".

מי שמשחקת לצדו של מיכאל בתפקיד שרית, זוגתו של עילאי, היא תמר שם אור.

"היא פרטנרית מצוינת", אומר מיכאל. "ביחד הצלחנו לבנות יפה את הדינמיקה ואת יחסי האהבה-שנאה שיש לזוג הצעיר הזה".

איך הייתה העבודה עם עדנה מזי"א?

"תענוג גדול לשחק את הטקסט שהיא כתבה, ותענוג עוד יותר גדול היה לרקוד תחת שרביט הבימוי שלה. גם תענוג לשחק לצד כל הקאסט הנפלא שמרכיב את ההצגה הזו, מהצעירים ועד למבוגרים".

למה אתה ממליץ לראות את ההצגה?
"כי זו קומדיה מצוינת, שנכתבה באמת במעשה יד אמן, ולצד זה היא מכילה נושאים שנויים במחלוקת. היא מנסה להתעמת עם המשבר הכלכלי שנוגע לכל מעמד הביניים. אני חושב שהקהל יכול לבוא, לצחוק וליהנות, אבל אולי גם לצאת עם משהו קטן לחשוב עליו בסוף הערב".

לעמוד ההצגה "הפושעים החדשים"מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים