תערוכת כרזות בהשראת "חולה אהבה בשיכון ג'"

התיאטרון הקאמרי מארח תערוכת כרזות להצגה "חולה אהבה בשכון ג'" שעיצבו סטודנטים בשנתם השלישית ללימודי תקשורת חזותית בבית הספר גורן באקדמית עמק יזרעאל. הכרזות יוצגו באכסדרת התיאטרון הקאמרי בקומה מינוס 2, הפתיחה החגיגית תתקיים ביום שלישי 26.5.2015 בקבלת הפנים החגיגית של ההצגה "חולה אהבה בשיכון ג'" של אגודת ידידי התיאטרון, בתום ההצגה

 

זו הפעם השנייה שתיאטרון הקאמרי ובי"ס גורן באקדמית עמק יזרעאל, משתפים פעולה ומציגים פרויקט ייחודי – תערוכת כרזות המבוססות על ההצגה "חולה אהבה בשכון ג'" מאת שבי גביזון, שבימים אלו מוצגת על בימת התיאטרון.


במסגרת הקורס, נדרשו הסטודנטים לנתח את המחזה, לחקור את התקופה בה נכתב ולהעביר באמצעות הכרזה את "רוח" המחזה כפי שתבוא לידי ביטוי על הבמה. בכרזות בולטת חשיבה מקורית ושימוש בשפה עיצובית אישית המבוססת על צילומים, איורים, קולאז' ועיצוב טיפוגרפי אשר נוצרו ע"י הסטודנטים עצמם ונשענים על מסורת ארוכת שנים ומתפתחת עם הזמן של עיצוב כרזות.

 

אבירם מאיר, מנהל בי"ס גורן באקדמית עמק יזרעאל:

"אנו שמחים ומתרגשים להציג את עבודות הסטודנטים שלנו, אשר חלקם מגיעים בעצמם מהקריות – הסביבה בה מתרחשת עלילת המחזה – ורואים חשיבות בשיתוף הפעולה הזה להעלאת מקומה של התרבות החזותית ככלי ביטוי אמנותי תקשורתי עבור תחומי אמנות כתיאטרון".


העבודות בתערוכה הן פרשנות אישית למחזה או לדמות ממנו ומציעות רעיונות מקוריים העומדים בפני עצמם כיצירות בהשראת היצירה. העבודות המבוצעות בטכניקות שונות ומגוונות (איור, קולאז' גרפי, צילום וטיפוגרפיה) עוסקות בנפש האדם, בשיגעון האהבה, בחלומות על יציאה ממעגל הבינוניות ובנושאים חברתיים ופריפריאליים העולים מהמחזה.


הסטודנטים לומדים בשנה השלישית במסלול האקדמי לתקשורת חזותית במכללה. בתום הלימודים הם זכאים לתואר ראשון ותעודת מעצב בוגר גורן.

 

בשנת 2007 התקיימה תערוכה באכסדרת הקאמרי ובה הוצגו כרזות בעיצובם של הסטודנטים להצגות "מותו של סוכן" מאת ארתור מילר ו"המלך ליר" מאת ויליאם שייקספיר.

 

הכרזות מוצגות לקהל הרחב באכסדרת התיאטרון הקאמרי בקומה מינוס 2

בימים א'-ה' ומוצ"ש 19:00-23:00, בימי ו' בין השעות 10:00-14:00 (במידה ויש הצגות)מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים