לימור גולדשטיין וחברים

השבוע תעלה בתיאטרון הקאמרי ההצגה "חברים של חברים" שהלל מיטלפונקט כתב וביים. ההצגה מספרת על שני זוגות – דורי וקרן ובוסי וטולי – שהם חברים קרובים ובלתי נפרדים. יום אחד דורי וקרן מגלים שלבוסי וטולי יש זוג חברים נוסף עליו לא שמעו מעולם – זימר וליזי – מה שיוצר משבר אמון בין הזוגות. בהצגה, לימור גולדשטיין תשחק את טולי.

"טולי היא דמות עם המון שמחה וקלילות, והייתי אומרת אפילו נהנתנות," מספרת לימור. "יש לה איזו אנרגיית חיים שמחה ומדבקת".

איך זה לשחק דמות כזו?
"נורא נעים, כי איכשהו יש תמיד איזושהי דיפוזיה ואיזושהי השפעה בין הדמות לביני. תמיד הדמות מתערבבת איתי ומשפיעה על מצב הרוח, אז באופן טבעי יש דמויות שיותר נעים לשחק או פחות, והיא סוג של לונה פארק. בטבע שלי אני קצת יותר כבדה ממנה ופחות נהנית ממנה, והיא מכניסה למציאות של החיים שלי איזה צבע מאוד נחמד. היא מוציאה ממני דברים שאני אוהבת, כמו שמחת חיים וקלילות, ואני נהנית להימצא בהם".

מי שמשחק לצדה של לימור את דמותו של בוסי הוא מוטי כץ.

"אני ומוטי שיחקנו לפני המון שנים זוג בסדרה 'האישה באפור'," היא מציגה את היסטוריית המשחק שלהם, "ונורא כיף לחזור להיות זוג. מוטי הוא איש מתוק לאללה ומצחיק נורא, ואני צריכה להשתדל לא לצחוק מתחת לשפם בסצנות איתו, כי יש בו משהו קומי מובנה. גם באופן כללי אני יכולה להגיד שהקאסט הזה הוא אחד הקאסטים היותר מתוקים ומענגים שהיו לי בשנים האחרונות".

ואיך העבודה עם הלל מיטלפונקט?
"עם הלל זה לא נקרא עבודה, זה נקרא לבוא לבלות. הוא הבמאי הכי שליו ונעים הליכות שעבדתי איתו. יש בו איזו שלווה לא מובנית ונינוחות שמשפיעות על כולנו, וזה מאוד לא אופייני לבמאים. באופן טבעי העמדה של הבמאי היא כל כך מלאת אחריות וחולשת על כל כך הרבה אלמנטים – לא רק משחקיים, טכניים וכולי – שזה מכניס לרוב איזשהו אלמנט של לחץ. אצל הלל אין את הדבר הזה. התהליך איתו הוא נורא כיפי כי הוא מתובל בהמון סיפורים ופיקנטריה, והלל הוא אחד ממספרי הסיפורים הכי טובים בעיר. כל אלמנט מההצגה זורק אותנו לסיפורים, ואיכשהו נהיית הצגה. אנחנו לא עובדים, אנחנו באים לבלות, ואני רוצה לשלוח מסר ברור וחזק להלל שאני מוכנה לחתום קבע בכל ההפקות שלו".

איך זה לשחק במחזה מקורי?
"כשזה טוב זה תענוג, וזה המקרה לדעתי. יש גם יתרונות גדולים בזה שהמחזאי חי ועוד מביים את ההצגה. במקרה הזה הבמאי והדרמטורג שבהלל יותר דומיננטיים מהמחזאי, באופן הזה שהוא לא קשור יתר על המידה למילים של עצמו, כלומר שאם יש פה משפט מיותר או שם צריך לקצץ אין לו בעיה עם זה. יש לו המון גמישות ולפעמים אנחנו משנים תוך כדי, לא באופן רדיקלי אבל ככה שיתאים יותר, ככה שזה מאוד נוח מהבחינה הזאת. וזה גם כיף ללעוס חומר שהוא טרי לחלוטין".

מה התחושות לקראת הבכורה?
"אני מתרגשת וזה כיף. זאת התרגשות נורא נעימה, אני מאוד אוהבת את ההצגה ואני הייתי מחוברת לחומר מהפעם הראשונה שקראתי אותו. אני נורא סקרנית לראות איך יקבלו את זה וכבר מאוד מדגדגת לי הפגישה עם הקהל. אני מחכה לה, כי בעצם הכול הוא נעלם גדול, אנחנו עובדים בוואקום של חדר החזרות ועד שאנחנו לא פוגשים את הקהל אנחנו לא יודעים עד כמה אנחנו קומוניקטיביים ואיך יקבלו אותנו, אז יש בי המון ציפייה, סקרנות והתרגשות, וזה מקום מאוד כיפי להיות בו".

לעמוד ההצגה "חברים של חברים""חברים של חברים", הצגה החדשה בתיאטרון הקאמרי.לימור גולדשטיין. צילום: תומריקו
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים