הקומדיה איבנוב תוצג בתיאטרון הקאמרי

בתיאטרון הקאמרי עולה על הבמה הקומדיה "איבנוב" מאת אנטון צ'כוב. נוסח עברי: איתי טיראן וארתור קוגן, בבימויו של ארתור קוגן

 

"איבאנוב" הוא המחזה הראשון שכתב אנטון צ'כוב והכתיר אותו בתואר קומדיה, ואכן, למרות שהמחזה מתעסק בחלומות ובאכזבות, באהבות ושברונן, הוא מחזה שבראייתו האנושית והמודרניסטית הוא מלא הומור ואירוניה. אפשר לזהות ב"איבנוב" את גאונות הכתיבה המרגשת והמבריקה שהפכה את צ'כוב לאחד המחזאים הגדולים בכל התקופות ולסיפור הצלחה על במות העולם.

 

בהשתתפות השחקנים: איתי טיראן, דודו ניב, יואב לוי, הלנה ירלובה, שמחה ברבירו, אסנת בן יהודה, עירית קפלן, טל וייס, אורי רביץ, גיל ויינברג, דנה מיינרט.

 

איבאנוב הוא בעל אחוזה צעיר ומבטיח, השקוע בחובות כבדים. מתוך אהבה (אך גם מתוך תקווה להציל את עצמו כלכלית)  הוא נושא לאישה את שרה, אישה יהודייה ששבויה באהבתה אליו עד כדי כך שהיא ממירה את דתה. כתוצאה מכך נושלה מירושת הוריה, שהדירו אותה מנכסיהם.

 

ואם זה לא מספיק, תקפה אותה מחלה קשה. רופא המשפחה לא נמנע מלהאשים את איבאנוב בהזנחתה. 
איבאנוב נמלט מידי ערב מהבית אל אחוזתם של זוג חבריו (להם הוא חב הרבה מאד כסף) ואל  סשה בתם בה הוא  הולך מתאהב. באחד הערבים, כשאשתו הנואשת עוקבת אחריו, היא מגלה את איבאנוב ואת סשה ברגע אינטימי סוער, גילוי מכאיב ומשפיל, שמדרדר את מצבה. לאחר מותה של אישתו, איבאנוב וסשה מתכננים להינשא, אך גם את ההבטחה הזאת איבאנוב אינו מסוגל לממש .
קרדיטים: תפאורה: מיכאל קרמנקו, תלבושות: מוני מדניק

 

ההצגה תעלה לראשונה על הבמה, ביום שישי  5.12 באולם קאמרי 2, בשעה 12:00 

 מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים