אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בקאמרי

התיאטרון הקאמרי יציג במהלך חודש אפריל שתי הצגות העוסקות בזיכרון השואה: ההצגה "הכיתה שלנו" – מחזאות פולנית חדשה מתורגמת העוסקת ביחסי יהודים-פולנים משנות ה-20 דרך מלחמת העולם השנייה ועד ימינו – וההצגה "גטו" המתארת את התיאטרון גטו וילנה. כמו כן, ייערך בקאמרי הטקס המרכזי של עיריית תל-אביב-יפו ליום הזיכרון לשואה ולגבורה

 

הטקס המרכזי של יום הזיכרון לשואה ולגבורה של עיריית תל אביב-יפו-המחלקה למופעים, יתקיים בתיאטרון הקאמרי באולם קאמרי 1 וברחבת המשכן לאומנויות הבמה במעמד ראש עיריית תל אביב-יפו, מר רון חולדאי. הטקס השנה יציין "70 שנה לסיום המלחמה: כאב השחרור והחזרה לחיים", "אימא, כבר מותר לבכות?" ביום רביעי 15 באפריל, כ"ו בניסן בשעה 20:00 – הקהל מוזמן.

 

מנחה: שמואל וילוז'ני

שירה: קרולינה

חזן: חיים אדלר                         

משתתפים שחקני התיאטרון הקאמרי: אולה שור-סלקטר, עידו מוסרי, שרה פון שוורצה. בהשתתפות: יוסף ארידן

 

ההצגה "הכיתה שלנו", מחזה מאת המחזאי הפולני תדיאוש סלובודז'אנק, בבימויו של חנן שניר. מדובר בהפקה משותפת של הקאמרי והבימה.

 

מועדי ההצגות:

15.4 בשעה 16:00+20:30

16.4 בשעה 16:00+20:30

17.4 בשעה 12:00

18.4 בשעה 18:00+21:00

 

זהו מחזה ראשון מסוגו שעוסק בתקופת מלחמת העולם השנייה ומתמודד עם היחסים הסבוכים בין היהודים לפולנים. עשרה ילדים, כיתה אחת, פיסות חיים, אהבה ורצח, זיכרון ושכחה, שמתערבבים זה בזה ויוצרים עולם דרמטי, עוצמתי ומרתק. המחזה הוא אוניברסלי ורלוונטי לכל חברה. הוא מציג בפנינו את ההידרדרות שעוברת חברה שבה ילדים גדלים באווירה של גזענות, חוסר סובלנות ואמונות קדומות.

בהשתתפות שחקנים משני התיאטראות: יבגניה דודינה, נטע גרטי, מיקי פלג, דן שפירא, אלון דהן, ערן מור, אלכס קרול, רוי מילר, דיויד בלינקה, רותם קינן.

 

ההצגה "גטו" מאת יהושע סובול ובבימוי עמרי ניצן

 

מועדי ההצגות:

14.4 בשעה 20:30

15.4 בשעה 10:00

16.4 בשעות 16:00+20:30

 

המחזה, שבכורתו התקיימה בשנת 1984, הפך לקלאסיקה ישראלית, הוצג ב- 66 תיאטראות ברחבי העולם מטוקיו ועד לונדון, מווילנה ועד סידני, וזכה בפרסים בינלאומיים יוקרתיים.

המחזה מספר את קורותיו המופלאים של תיאטרון שפעל בתנאים אל-אנושיים גטו וילנה בשנים 1942-1943. באמצעות סיפורו המרתק של התיאטרון, המחזה חושף את בעיות הקיום גטו ואת המאבק היומיומי העיקש שניהלו היהודים גטו לא רק כדי לשרוד, אלא גם כדי לנהל חיי תרבות תוססים ולשמור על צלם האדם.

משתתפים (לפי סדר הא"ב) בתפקידים הראשיים: רמי ברוך, אלי גורנשטיין, עזרא דגן, נתן דטנר/עודד לאופולד, איתי טיראן, גדי יגיל, אולה שור-סלקטר, נעמה שיטרית ולצדם השחקנים: עדי ארד, דיוויד בילנקה, טל וייסאביטל לבני, ערן מור, אורית פלג, דן קיזלר, רוני שיינדורף, ניסו שלו, ערן שראל.מתוך "הכיתה שלנו" מתוך "גטו" כרזת טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים