הצגה חגיגית של גורודיש לציון יום הולדת 93 לרבין

לציון יום הולדתו ה-93 של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל, הוצגה הצגה חגיגית של "גורודיש" בפני משפחת רבין, אגודת ידידי מרכז רבין ואגודת ידידי הקאמרי

 

מרכז רבין בתל-אביב והתיאטרון הקאמרי ציינו את יום הולדתו ה-93 של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל, בערב מיוחד, בו הוצגה ההצגה "גורודיש", מחזה ישראלי מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו, בבכורה חגיגית לאגודת הידידים של מרכז רבין, ואגודת ידידי התיאטרון הקאמרי.


בין המוזמנים המכובדים, היה גם הרמטכ"ל היוצא, מר בני גנץ, שעבורו הערב היה גם אירוע פרידה בתום הקדנציה. נשאו דברים בתחילת הערב: ראש מרכז רבין, הגב' דליה רבין, ומנכ"ל תיאטרון הקאמרי, נעם סמל. בתום ההצגה התקיימה קבלת פנים בהשתתפות השחקנים והיוצרים.

 

על ההצגה:

אלוף שמואל גורודיש, מי שהיה אחד מסמלי הניצחון של 67', מוצא עצמו ב-73' כמי שוועדת אגרנט רואה בו את אחד האשמים העיקריים בכישלונות הצבאיים שאפיינו את ימיה הראשונים של המלחמה. ממפקד מהולל שהכול חפצים ביקרו, הופך גורודיש ל"מצורע" של החברה הישראלית. כל מה שנמצא בו ראוי להערצה שש שנים קודם לכן, הופך למושא של בוז ושנאה.

 

"גורודיש" הוא סיפורה של קריירה צבאית שתחילתה בישיבת "עץ חיים" בירושלים וסופה בגלות האפריקנית שכפה על עצמו. סיפורו של גורודיש חושף דרכי פעולה של ממסדים, הפוליטי והצבאי, פרנויות לאומיות ומאוויי נפש של אומה שלמה, שלפרק זמן של שש שנים הקימה אימפריה בהבל פיה.


בתפקיד גורודיש: נתן דטנר; בתפקיד משה דיין: מוטי כץ. לצדם משחקים השחקנים: נדב אסולין, עדנה בליליוס, אלון דהן, אבי טרמין,  יגאל זקס, ירדן ברכה, עידו מוסרי, דון נאדל, יובל סגל, אוהד שחר, תמר שם אור, ערן שראל, שהם שיינר. מחזה ובימוי: הלל מיטלפונקט. תפאורה: רוני תורן. תלבושות: אורנה סמורגונסקי. מוזיקה: אורי וידסלבסקי. תאורה: אבי יונה בואנו (במבי).

 

על מרכז רבין ופועלו:

פעילותו של מרכז רבין בת"א, ברחוב חיים לבנון 8, מוקדשת להנצחת זכרו ופועלו של יצחק רבין ולבחינת הלקחים שעל החברה הישראלית להפיק מהרצח, מנסיבותיו ומהשלכותיו. המרכז משלב בין פעילות חינוכית-חברתית, הנצחה מוזיאונית ותיעוד, ופועל בכל שדרות החברה הישראלית. במרכז מתקיימים באופן תדיר אירועי וערבי תרבות ארצישראלית, כמו גם הצגות ילדים בדגש על ארץ ישראל, החברה בארץ, שיח ותרבות. המוזיאון הישראלי, אשר במרכז רבין בת"א, מציג את סיפורה של מדינת ישראל לצד סיפור חייו של יצחק רבין.

 

לכל התמונות מההצגה החגיגיתהרמטכ"ל היוצא בני גנץ ומחזאי ובמאי ההצגה הלל מיטלפונקט. צילום: איציק בירן מנכ"ל הקאמרי נעם סמל עורך לבני גנץ סיור מאחורי הקלעים. צילום: איציק בירן בני גנץ בודק את הדיגום של נתן דטנר המגלם את גורודיש. צילום: איציק בירן
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים